22.58

Union Olimpija Zlatorog

Petek, 20. 2. 2015, 22.58

Zmaji vodili že 19 točk, potem pa nehali igrati

Košarkarji Zlatoroga so v polfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Laškem premagali Union Olimpijo z 72:63 (10:17, 27:40, 54:50).

Podobno kot prvi polfinale, ki ga je Malcolm Atmstead s trojko odločil štiri sekunde pred koncem, je bil tudi drugi razburljiv in zanimiv. Union Olimpija je v prvem polčasu vodila že z 19 točkami prednosti (31:12), Zlatorog pa v drugem s 14 točkami (66:52).

Pretopljeno v številke pomeni, da je Zlatorog naredil delni izid 54:21, oziroma je drugi polčas dobil s 45:23. Kot je po srečanju dejal prvi strelec tekme Sašo Zagorac (20 točk 6 skokov), je bil ključ do uspeha Zlatoroga pogovor med odmorom v slačilnici ter dejstvo, da so domači igralci verjeli v zmago.

Tako so v 28. minuti prvič na tekmi povedli, si na začetku zadnje priigrali prvo dvomestno prednost in na veliko veselje blizu 1000 domačih navijačev zmagovalca odločili v 35. minuti, ko se je razlika povzpela na 14 točk.