LIGA PRVAKOV

V Stožicah bosta gostovala tudi Dimec in Hrovat

Žiga Dimec | Žiga Dimec na prvi tuji "misiji". | Foto Sportida

Žiga Dimec na prvi tuji "misiji".

Nemški prvoligaš Medi Bayreuth se bo v skupini D Fibine lige prvakov pridružil Petrol Olimpiji, Promitheasu, Oostendeju, Strasbourgu, Bešiktašu in Virtusu iz Bologne.

Po kvalifikacijah za Fibino ligo prvakov so košarkarji Petrola Olimpije dobili še zadnjega tekmeca v predtekmovalni skupini D. Bayreuth, za katerega igrata tudi slovenska reprezentanta Gregor Hrovat in Žiga Dimec, je bil namreč boljši od poljskega pokalnega prvaka Toruna.

Potem ko sta se na prvi tekmi moštvi razšli z neodločenim rezultatom (73:73), ki je zaradi tekmovalnih formatov v košarki sila redek, so bili na povratni tekmi občutno boljši Nemci, ki so slavili zmago z rezultatom 86:73. Nekdanji kapetan Petrol Olimpije Hrovat je kot član začetne peterke na parketu prebil 28 minut in ob 13 točkah ujel pet odbitih žog ter trikrat asistiral, medtem ko pa je zlati slovenski reprezentant Dimec v dobrih 11 minutah in pol dosegel štiri točke in zbral en skok.

Gašper Vidmar
Sportal Kapetan se seli v soseščino

Začetek sezone že prihodnji teden

Nemci s slovenskim pridihom bodo sicer v Ljubljani gostovali 13. novembra. "Zmaji" pa bodo drugo zaporedno sezono v Fibini ligi prvakov, v kateri so si tokrat kot cilj zadali vsaj napredovanje v drugi del tekmovanja, začeli že prihodnji teden. V torek bo namreč v Stožicah gostoval Strasbourg.

Poleg omenjenih klubov bodo v skupini D igrali še grški prvoligaš Promitheas iz Patrasa, belgijski prvak Oostende, nekdanji turški prvak Bešiktaš in pa Virtus iz Bologne, nekdaj prvo ime evrolige, ki se po kriznih letih postopoma vrača.