9.08

Gruzija EuroBasket

Sobota, 17. 8. 2013, 9.08

Tekmec Slovenije na EuroBasketu vstal od mrtvih in presenetil Srbe

Na turnirju v Franciji so košarkarji Srbije po tesnem porazu s Francijo doživeli nekoliko nepričakovanega proti Gruziji, ki je bila že v globokem minusu.

Dan pred tekmo z Gruzijo so košarkarji Srbije odigrali težko tekmo z domačinom turnirja Francozi. Po podaljšku so kapitulirali, v soboto pa jih je nato čakal dvoboj z Gruzijo.

Slednja je slabo odigrala drugo četrtino in zaostajala že za petnajst točk pri rezultatu 25:40. Zaostanek je bil visok tudi v tretji četrtini pri 34:48, do konca tekme pa je bilo še 16 minut. A je tekmecu Slovenije na evropskem prvenstvu uspel veliki met. Naredil je velik preobrat in v pičlih šestih minutah zrežiral delni izid 19:4.

V zadnji četrtini so imeli Gruzijci nenehno prednost, najvišjo pri 66:56, ko je trojko zadel Cincadze, ki je dosegel tudi zadnje točke za svojo moštvo, ki je slavilo zmago s 75:71.