NBA

Četrtek, 2. 5. 2019, 7.39

KONFERENČNI POLFINALE NBA, 1. MAJ

Portland v gosteh presenetil Denver in izenačil #video

Portland Denver | Portland je v gosteh pri Denverju zmagal in skupni izid drugega kroga končnice na zahodu izenačil na 1:1. | Foto Reuters

Ponoči je bila v ligi NBA na sporedu zgolj ena tekma. Na polfinalnem obračunu zahodne konference je moštvo Portland Trail Blazers s 97:90 v gosteh premagalo Denver Nuggets in skupni izid drugega kroga končnice na zahodu izenačilo na 1:1.

Ekipa Portlanda je odlično začela. Po prvem polčasu so vodili za 15 točk, v tretji četrtini že za 17, z naskokom 14 točk so se podali v zadnjo četrtino, kjer pa ni šlo tako gladko, kot so si zamislili.

Zvezdnik Denverja, Srb Nikola Jokić, je s polaganjem 34 sekund pred koncem tekme poskrbel, da je domača ekipa zaostajala le še za pet točk (90:95), a je imel nato po prekršku Masona Plumleea Rodney Hood prosta meta, oba je zadel in 17 sekund pred koncem so nato domači že lažje dihali. Končni izid tekme je bil 97:90.

CJ McCollum (na levi) je k zmagi Portlanda prispeval 20 točk, šest skokov in prav toliko asistenc. | Foto: Reuters CJ McCollum (na levi) je k zmagi Portlanda prispeval 20 točk, šest skokov in prav toliko asistenc. Foto: Reuters

Pri Portlandu, ki je z zmago proti Denverju (97:90) poskrbel za izenačenje na zahodu (1:1), je bil najbolj razpoložen CJ McCollum. V 41 minutah na parketu je ob razmeroma slabem metu iz igre (8-20) dosegel 20 točk, od tega tri trojke v sedmih poskusih, šest skokov in šest asistenc. Po 15 točk sta dosegla Hood in Enes Kanter, točko manj pa je v statistiko zmagovalne ekipe prispeval Damian Lillard, junak zadnje, odločilne tekme v prvem krogu končnice.

Srbski košarkar Nikola Jokić je vknjižil dvojni dvojček za Denver. V 37 minutah je dosegel 16 točk in 14 skokov. | Foto: Reuters Srbski košarkar Nikola Jokić je vknjižil dvojni dvojček za Denver. V 37 minutah je dosegel 16 točk in 14 skokov. Foto: Reuters

Pri poražencih je bil najbolj učinkovit Jokić. V 37 minutah je dosegel 16 točk, 14 skokov in sedem skokov.

Oglejte si vrhunce obračuna med Portlandom in Denverjem (97:90):

Zmagovalec dvoboja na štiri zmage se bo v finalu zahodne konference pomeril z bolšjim iz obračuna med branilci naslova Golden State in Houstonom, v katerem dvakratni zaporedni zmagovalci najmočnejše košarkarske lige na svetu (2017, 2018) vodijo z 2:0 v zmagah.

Tretja tekma med Portlandom in Denverjem bo v Portlandu v noči na soboto po slovenskem času.

Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 1:1

Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.

Giannis Antetokounmpo
Sportal Prvaki še drugič ugnali Rakete, najboljša ekipa rednega dela do izenačenja #video