Thermometer Blue 0,53

Stephen Curry rekord trojka

Torek, 8. 11. 2016, 11.14

Od jeze do izjemnega rekorda lige NBA #video

Najkoristnejši košarkar rednega dela pretekle sezone Stephen Curry je na tekmi proti New Orleansu zasijal. Trojke so iz njegovih rok kar deževale, na koncu pa je podrl rekord lige NBA.

Po slabem petkovem večeru, v katerem je favorizirani Golden State izgubil proti Los Angeles Lakers, smo na naslednjem preizkusu Stephena Curryja videli v povsem drugačni luči.

Če je proti Kalifornijcem trojke metal 0/10, je zablestel proti New Orleansu. Iz minute v minuto je postajal vse bolj vroč. Domači navijači so vedeli, kakšen val prihaja, obramba Pelicans pa ne.

Curry je naravnal desnico in streljal od daleč. Zadel je kar 13 trojk od 17 poskusov in postavil nov rekord v ligi NBA. S tem je presegel lasten rekord 12 trojk, s tem podvigom pa se lahko pohvalita tudi Donyell Marshall in Kobe Bryant.

Poglejte si kanonado trojk v režiji Curryja

"Zadnja dva dneva sem bil na treningih strog do sebe. Veliko sem metal z razdalje. Osredotočenost je bila v zadnjih dveh dneh povsem drugačna. Prišel sem nazaj v ritem," je po tekmi povedal Curry in dal vedeti, da je bil po predstavi proti LA Lakers jezen nase.

Ko je zadel deseto trojko, je začel razmišljati o rekordu, na voljo pa je imel še celotno zadnjo četrtino. Dobre tri minute in pol pred koncem tekme je bil še vedno pri isti številki. Gostje so takrat zaostajali za vsega pet točk.

Takrat je branilec Bojevnikov eksplodiral in v 70 sekundah zadel še tri trojke. Ko je bilo že povsem jasno, da bo zmaga ostala doma (116:106), ga je trener Steve Kerr potegnil na klop, navijači pa so izjemno predstavo nagradili z glasnim vzklikanjem MVP (najkoristnejši igralec).