Thermometer Blue 0

Goran Dragić Goran Dragić Saša Vujačić New York Knicks Damian Lillard Miami Heat

Četrtek, 3. 3. 2016, 21.43

Minutni prispevek Vujačića ob newyorški zmagi

Po treh zaporednih porazih v košarkarski ligi NBA je New York premagal Detroit, Saša Vujačić pa se ni vpisal v statistiko.

Košarkarji New York Knicks so v tekmi severnoameriške lige NBA premagali Detroit s 102:89. Slovenski igralec pri Newyorčanih Saša Vujačić ni imel vidnejše vloge, na igrišču je preživel minuto, njegova statistika je ostala prazna.

Carmelo Anthony je bil najbolj razpoložen pri zmagovalcih s 24 točkami, 20 pa jih je dodal Arron Afflalo. Za Detroit je Andre Drummond tekmo končal z dvojnim dvojčkom (21 točk, 16 skokov).

Vrnitev Ginobilija

Po mesecu dni odsotnosti se je na igrišče vrnil 38-letni Argentinec Manu Ginobili in z 22 točkami skupaj s Kawhijem Leonardom (25 točk, 13 skokov) pripomogel, da je ekipa San Antonio Spurs po slavju v dvoboju s Sacramentom (104:94) prišla do osme zaporedne zmage in tridesete v nizu v svoji dvorani.

Z dvojnima dvojčkoma sta španski zvezdnik Pau Gasol (28 točk, 17 skokov) in Jimmy Butler, ki je po 11 tekmah premora vnovič zaigral (24 točk, 11 skokov), končala serijo štirih tekem brez zmage, ki jo je imelo moštvo Chicago Bulls. Biki so s 108:100 premagali Houston Rockets, za katere je James Harden nanizal 36 točk. Dve več je zmogel Paul George, tudi odločilne proste mete v dresu Indiana Pacers, ki je v gosteh s 100:99 ugnala Washington Wizards.