Gašper Okorn med minuto odmora

Minuta odmora, ki odzvanja: slovenski trener v Zagrebu opozoril nase #video

Gašper Okorn | Gašper Okorn od konca januarja vodi Cibono. | Foto Vid Ponikvar

Gašper Okorn od konca januarja vodi Cibono.

Košarkarji Cibone, ki jih od konca januarja vodi Gašper Okorn, so v ponedeljkovi tekmi lige ABA pokazali zelo dober odpor favorizirani Crveni zvezdi. A bolj kot o dobri predstavi hrvaškega moštva se danes govori o slovenskem strategu, ki je nase opozoril med eno izmed minut odmora, ko je poskušal motivirati svoje igralce.

Pred dobro napolnjenimi tribunami dvorane Dražena Petrovića je bilo na koncu 78:74 za Beograjčane, ekipo, ki sicer nastopa tudi v evroligi. Zadnji zmagovalec hrvaškega pokala je odigral zelo dobro, vodil je tudi v drugem polčasu, a je na koncu moral priznati premoč srbski ekipi.

Zanimiv trenutek smo videli v prvem polčasu, ko je Zvezda s serijo košev pobegnila Ciboni in na glavni odmor odšla s prednostjo. Takrat je na prizorišče z minuto odmora stopil slovenski trener Okorn in svoje igralce prepričeval, da lahko presenetijo takšnega velikana, kot je beograjski klub.

"Mojstri, proti ekipi, kot je Zvezda, na dva prosta meta, dva lahka koša, brez skoka in s protinapadom. Hočete kaj doseči? Potem dajte vse od sebe na terenu, 'umrite' na igrišču, ali vam je jasno? Pojdite, p*** vam materina. Kako k*** imate samo dva prekrška. Tri dni vam že govorim o skoku. Borite se za vsak koš," je med minuto odmora med drugim dejal trener Cibone.