Sobota, 9. 10. 2021, 6.16

Druga pripravljalna tekma Dallas Mavericks

Luka Dončić znova navdušil s posebno mojstrovino #video

3

Košarkarji Dallas Mavericks z Luko Dončićem so dobili tudi svojo drugo pripravljalno tekmo pred začetkom lige NBA. Varovanci Jasona Kidda so po zmagi nad Utah Jazz ugnal še Los Angeles Clippers (122:114), Dončić je bil s 14 točkami, osmimi skoki in devetimi asistencami v 14 minutah blizu trojnega dvojčka, s posebno vragolijo pa je navdušil že pred začetkom srečanja. Vlatko Čančar je bil ob porazu Denverja proti Minnesoti s 13 točkami tretji strelec svoje ekipe.

Košarkarji Dallas Mavericks so slaba dva tedna pred začetkom sezone že dobro ogreli motorje. Mavericks so na svoji drugi pripravljalni tekmi vknjižili še drugo zmago, tokrat so po zaslugi predvsem odlične zadnje četrtine s 122:114 ugnali LA Clippers, pri katerih med drugim niso igrali Kawhi Leonard, Nicolas Batum in Serge Ibaka. Pri Dallasu je že drugo tekmo zapored dobro sodelovala naveza Luka Dončić in Kristaps Porzingis, ki je nekajkrat v obup spravila nasprotnikovo obrambo.

Predstava Luke Dončića:

Slovenski košarkarski mojster je sicer nase znova opozoril že na ogrevanju, kjer je z novo vragolijo navdušil zbrane v American Airlines Centru v Dallasu. Dončić je tokrat odbito žogo z ramo pospravil v koš, razigrano pa je vstopil tudi v srečanje s Clippersi. Jason Kidd je tekmo začel v postavi Dončić, Tim Hardaway Jr., Dorian Finney-Smith, Porzingis in Dwight Powell. Dončić je v prvih dobrih šestih minutah srečanja dosegel deset točk, tri skoke in pet asistenc, ko se je slabih šest minut pred koncem prve četrtine usedel na klop, pa je imel Dallas enajst točk naskoka pred tekmecem.

Luka Dončić je dosegel 14 točk. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Luka Dončić je dosegel 14 točk. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

A Clippersi so se nato vrnili v igro in prvo četrtino dobili z 31:30, ob polčasu pa so s 60:56 vodili domači košarkarji. Dončić, ki je znova igral le v prvem polčasu, je bil v slabih 18 minutah, ki jih je preživel na igrišču, zelo blizu trojnega dvojčka – 14 točk, osem skokov, devet asistenc. Porzingis je dosegel točko več. "Letos sem naredil velik korak v obrambi. Moram ostati v dobri formi in še napredovati, ko se bo sezona začela. V naši ekipi je letos nekaj sprememb, ki so nam bolj jasne kot v pretekli sezoni. Všeč mi je, kar smo spremenili oziroma dodali. Tudi energija je drugačna," je o stanju v moštvu po tekmi s Clippersi predstavnikom sedme sile dejal latvijski košarkar.

Tretjo četrtino so Clippers dobili z 41:31, v zadnjem delu pa so gostitelji znova stopili na plin in z odlično zadnjo četrtino (31:17) tekmo pripeljali v svojo korist. Z 19 točkami je bil pri Dallasu najučinkovitejši novinec Eugene Omoruyi, ki je igral v drugem polčasu, v katerem sta oba trenerja priložnost ponudila rezervnim košarkarjem. Pri gostih je bil na koncu z 19 točkami najučinkovitejši Luke KennardIsaiah Hartenstein jih je dodal 16.

Naslednjo pripravljalno tekmo bodo košarkarji Dallasa odigrali v noči na četrtek, ko jih čaka gostovanje pri Charlotte Hornets.

Čančar je bil v podaljšku prvi mož Denverja. | Foto: Reuters Čančar je bil v podaljšku prvi mož Denverja. Foto: Reuters Poraz in 13 točk Čančarja

Dobro pa je svojo minutažo v dresu Denver Nuggets unovčil tudi drugi slovenski košarkar, ki je v noči na soboto stopil na parket lige NBA, Vlatko Čančar. Ta je bil sicer ob porazu Denverja nad Minnesoto s 13 točkami tretji strelec svoje ekipe, še enkrat več pa je dokazal, da mu tekme proti ekipi Timberwolves ležijo, saj je maja proti temu tekmecu s 14 točkami dosegel svoj rekordni strelski izkupiček v ligi NBA. Tekmeca sta tokrat poskrbela za najbolj razburljiv obračun dneva, saj je bil zmagovalec znan šele po podaljšku. Minnesota je bila na koncu boljša s 114:112, Denver pa je utrpel svoj tretji zaporedni poraz.

Za podaljšek je tri sekunde pred koncem rednega dela za izenačenje Minnesote na 101:101 zabil Jaylen Nowell. V podaljšku pa je Denver v igri držal slovenski košarkar, ki je dodatni čas odprl s trojko in dvema zadetima prostima metoma, nato pa je zadel še eno trojko. A to na koncu ni bilo dovolj za uspeh, trojko za zmago Denverja je ob koncu zgrešil Markus Howard.

Liga NBA, pripravljalne tekme, 8. oktober:

Dallas Mavericks : Los Angeles Clippers 122:114
Omoruyi 19, Porzingis 15, Powell 14, Dončić 14 (3/6 za 2, 2/5 za 3, 2/2 prosti meti), 8 skokov, 9 asistenc, 1 ukr. žoga, 3 izg. žoge v 17:43; Kennard 19, Hartenstein 16, Jackson 14.

Denver Nuggets : Minnesota Timberwolves 112:114*
Hyland 21 (8 skokov), Porter Jr. 16, Čančar 13 (3/3 za 2, 2/4 za 3, 1/1 prosti meti), 1 skok, 1 asistencca, 1 blokada v 15:11; Beasley 13, Towns in Nowell po 12.

Cleveland Cavaliers : Indiana Pacers 100:109
Rubio 14, Windler 12, Markkanen 11; Brogdon 27, Sabonis 14 (10 skokov), Turner (9 skokov) in Duarte po 11.

Brookyln Nets : Milwaukee Bucks 119:115
Durant 18, Harris 15, Carter 13; Nwora 30 (8 skokov), Bryant 21 (8 skokov), Mamukelashvili 20 (11 skokov).

Chicago Bulls : New Orleans Pelicans 121:85
LaVine 21, Vučević 16 (10 skokov), DeRozan 12; Murphy III 17 (10 skokov), Marshall 16 (7 skokov), Valančiunas 14.

San Antonio Spurs : Miami Heat 105:109
Johnson 23, Forbes 16, White in Murray (7 skokov) po 13; Strus 28, Herro 26, Smart 15.

Golden State Warriors : Los Angeles Lakers 121:114
Curry 30, Poole 28, Moody 10; Howard 23 (12 skokov), Horton-Tucker 17, Nunn 13.