29. 2. 2020,
21.07

4 leta, 1 mesec

Thermometer Blue 0,33

Hopsi Polzela Helios Suns kk Rogaška KK Koper Primorska KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Liga Nova KBM

Sobota, 29. 2. 2020, 21.07

Liga Nova KBM, liga za prvaka, 1. krog

Hopsi tako kot Cedevita Olimpija

Glenn Miller Cosey in Codi Miller-McIntyre | Cedevita Olimpija je v uvodnem derbiju drugega dela državnega prvenstva premagala Krko. | Foto Vid Ponikvar

Cedevita Olimpija je v uvodnem derbiju drugega dela državnega prvenstva premagala Krko.

Po pokalnem in reprezentančnem oknu so se prvoligaška moštva vrnila na košarkarska prizorišča ter začela s tekmami drugega dela tekmovanja oziroma lige Nova KBM. Za uvod v drugi del tekmovanja sta se v prvem krogu pomerili ekipi Cedevite Olimpije in Krke. Zmagali so Ljubljančani. Cedevita Olimpija sicer v prvem delu državnega prvenstva ni sodelovala, Krkaši pa so v 16 tekmah zabeležili 11 zmag in 5 porazov. Hopsi so v soboto premagali Helios Suns.

Poleg Cedevite Olimpije in Krke v ligi za prvaka nastopajo še aktualni državni prvaki Koper Primorska, Helios Suns, Hopsi Polzela in Rogaška. Po desetih krogih oziroma po 20. aprilu se bosta omenjenim ekipam pridružili še dve najboljši ekipi iz lige za obstanek, v kateri igrajo Šenčur, Šentjur, Zlatorog in Terme Olimia Podčetrtek. Tako bodo zapolnjeni četrtfinalni pari.

Ljubljančani so do zmage na derbiju prišli težje, kot kaže končni rezultat. Gostje so bili namreč v ospredju skoraj 25 minut tekme, v zaključku pa je imel domači strateg Jurica Golemac dva zelo razpoložena posameznika, ki sta ob dobri ekipni predstavi v obrambi prevesila tehtnico na stran Cedevite Olimpije. Mikael Hopkins je bil s 26 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 9:14), Jaka Blažič pa je v drugem polčasu dosegel 11 točk, skupno 19 (trojke 5:10). Na drugi strani je največ točk zbral Jure Balažič (15, trojke 3:4).

Uspeh za samozavest

"Zmago so si prigarali v drugem polčasu, ko smo našli peterico fantov, ki so igrali odlično v obrambi. Ni bilo lahko. Nekateri igralci so se nam po reprezentančnih akcijah pridružili dan pred tekmo, nekateri dan prej. Edina pot je navzgor. Rad bi se zahvalil še navijačem, ki so prišli v Stožice, in so ob nas, ne glede na vse. Tako mora biti vsakič," je povedal trener zmajev Jurica Golemac, najboljši strelec tekme Mikael Hopkins pa je dodal: "Tekma s Krko je bila za nas zelo pomembna. V minulih dneh je manjkalo kar nekaj igralcev, zato nismo imeli veliko časa za skupni trening. Fantje, ki smo ostali v Ljubljani, smo trdo delali in si prigarali zmago. Predvsem je bil ta uspeh pomemben za našo samozavest pred naslednjo preizkušnjo."

Cedevita Olimpija se bo v drugem krogu 10. marca v gosteh pomerila s Helios Suns, Krko pa 3. marca doma čaka obračun s Hopsi s Polzele.