Denver Nuggets Vlatko Čančar Vlatko Čančar Chicago Bulls Luka Dončić Luka Dončić Liga NBA NBA

Petek, 10. 2. 2023, 6.25

LIGA NBA, 9. FEBRUAR

Klavrn večer za Dragića in Čančarja #video

Goran Dragić | Goran Dragić je proti Brooklynu odigral 12 minut, v tem času pa za Chicago dosegel pet točk, skok in podajo. | Foto Guliverimage

V noči na petek sta bila v ligi NBA na delu kluba dveh slovenskih predstavnikov, a sta oba zabeležila poraz. Vlatko Čančar je z ekipo Denver Nuggets s 104:115 v gosteh izgubil proti moštvu Orlando Magic, Goran Dragić pa je s Chicagom s 105:116 klonil proti Brooklyn Nets. Oba Slovenca sta igrala 12 minut, na parketu pa nista pustila vidnejšega pečata.

Kevin Durant
Sportal V NBA odjeknili "bombi", Kevin Durant zapustil Brooklyn, pestro tudi v LA

Vrhunci obračuna med Denverjem in Orlandom:

Vlatko Čančar je igral 12 minut, v tem času pa v statistiko Denver Nuggets prispeval tri točke, skok in podajo. Prvi strelec Denverja, sicer vodilne ekipe zahodne konference, je bil Aaron Gordon s 37 točkami, kar je njegov rekord sezone, temu je dodal še 13 skokov. Prvi zvezdnik ekipe Nikola Jokić je dosegel 29 točk, 12 skokov in šest podaj, imel pa tudi sedem izgubljenih žog.

"Sporočilo med polčasoma je bilo jasno - ne igramo dovolj agresivno. Oni so bili bolj borbeni, metali so se za žogo, medtem ko smo se mi le sklanjali," je po tekmi dejal trener Denverja Michael Malone.

V dresu Orlanda je sedem igralcev doseglo vsaj 10 točk, največ pa Wendell Carter ml., ki je končal tekmo z 19 točkami.

Vrhunci srečanja med Chicago Bulls in Brooklyn Nets:

Pri Chicagu pa je z 38 točkami izstopal Zach LaVine, medtem ko je Nikola Vučević zbral 15 točk in 17 skokov. Dragić je igral 12 minut ter vpisal pet točk, skok in podajo. "Vsak dan, ki gre mimo, je nova izgubljena priložnost. Prostor za napake postaja vse manjši," je dejal Chicagov DeMar DeRozan po drugem zaporednem porazu, po katerem so biki deveti v vzhodni konferenci.

Brooklyn, ki je v zadnjem prestopnem obdobju v Dallas oziroma Phoenix poslal svoja zvezdnika Kyrieja Irvinga in Kevina Duranta, je slavil tudi po zaslugi nekdanjega igralca Dallasa Spencerja Dinwiddieja, ki je bil najboljši strelec ekipe s 25 točkami.

Na preostalih tekmah so Atlanta Hawks ugnali Phoenix Suns s 116:107, Trae Young je k zmagi prispeval 36 točk, 12 podaj in sedem skokov, Milwaukee Bucks pa so v gosteh odpravili Los Angeles Lakers s 115:106, pri čemer je Giannis Antetokounmpo dosegel 38 točk ob 10 skokih za zmagovalce. Pri Kalifornijcih, za katere ni igral Lebron James, je Antonio Davis 23 točkam dodal 16 skokov.