Vlatko Čančar Vlatko Čančar Goran Dragić Goran Dragić Denver Nuggets Miami Heat NBA Liga NBA

Sobota, 24. 4. 2021, 7.13

3 leta

Liga NBA, 23. april

Zdesetkana Atlanta presenetila Miami Gorana Dragića

Bogdan Bogdanović | Goran Dragić je na zadnji tekmi dosegel tri točke. | Foto Guliverimage

Goran Dragić je na zadnji tekmi dosegel tri točke.

Goran Dragić je v noči na soboto z Miami Heat neuspešno gostoval pri Atlanti, Vlatko Čančar pa z Denverjem prav tako ni bil uspešen pri Golden State Warriors.

Vročica je lovila svojo četrto zaporedno zmago, potem ko je na zadnjih treh tekmah ugnala Brooklyn, Houston in San Antonio. A tokrat se je njihov niz zmag ustavil v Atlanti. Tam so izgubili z izidom 118:103. Skromno predstavo je pokazal tudi naš Goran Dragić. Ljubljančan je v 18 minutah igranja dosegel le tri točke, dve asistenci in skok.

Atlanta brez dveh ključnih igralcev

Atlanta je tokrat igrala brez dveh ključnih igralcev. Manjkala sta najboljši strelec ekipe Trae Young in Clint Capela. Najbolj razpoložen v domači ekipi bil Bogdan Bogdanović, ki je za Atlanto dosegel 21 točk, John Collins pa jih je prispeval 20. Atlanta ima zdaj na svojem računu 32 zmag in 27 porazov in je na petem mestu vzhodne konference. Miami je z 31 zmagami in 29 porazi na sedmem mestu.

Pri Vročici je bil najboljši Kendrick Nunn. Tekmo je končal z 21 točkami, Jimmy Butler jih prispeval 18, Bam Adebayo pa 16.

Vlatko Čančar je na parketu preživel dve minuti. | Foto: AP / Guliverimage Vlatko Čančar je na parketu preživel dve minuti. Foto: AP / Guliverimage

Čančarjeva statistika je ostala prazna

Še v boljši trenutni formi je Denver, ki je bil uspešen na zadnjih štirih zaporednih srečanjih, po vrsti so Nuggets ugnali Miami, Houston, Memphis in Portland. Tokrat so morali priznati poraz Golden State Warriors. Ti so na domačem parketu zmagali s 118:97.

Pri Golden State je bil z 32 točkami najbolj učinkovit Stephen Curry. Draymond Green pa je blestel z 19 asistencami in 12 skoki.

Slovenski košarkar Vlatko Čančar je stopil na parket za dve minuti, a je njegova statistka ostala prazna. Za Denver je največ točk dosegel Michael Portet Jr, in sicer 26.

Vodilna ekipa vzhodnega dela lige NBA, Brooklyn Nets, je bila prepričljivejša od zasedbe Boston Celtics s 109:104. Moštvo Charlotte Hornets je odpravilo Cleveland Cavaliers s 108:102, tretja najboljša ekipa zahodnega dela lige NBA, LA Clippers, je bila boljša od Houston Rockets s 104:109, košarkarji Washington Wizards so za 20 točk premagali Oklahoma City Thunder (129:109), tekma Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies pa se je končala v korist Memphisa s 130:128.

Luka Dončić
Sportal Uspešna noč Dragića in Dončića

Atlanta Hawks : Miami Heat 118:103
Bogdanović 21, Collins 20; Nunn 21, Butler 19 (Goran Dragić 3 točke, 2 asis., skok, igral 18 min.)

Golden State Warriors : Denver Nuggets 118:97
Curry 32, Oubre Jr. 23; Porter Jr. 26, Jokić 19, (Vlatko Čančar igral 2 minuti, njegova statistika je ostala prazna)

Portland Trail Blazers : Memphis Grizzlies 128:130