Poškodba Gorana Dragića

1

Goran Dragić | Goran Dragić si je poškodoval levo ramo. | Foto Guliverimage

Goran Dragić si je poškodoval levo ramo.

V noči na torek je bilo v ligi NBA osem obračunov. Na delu je bilo tudi moštvo Chicago Bulls, za katero igra slovenski košarkar Goran Dragić, ki pa je na parketu prebil le sedem minut, saj si je poškodoval levo ramo in predčasno končal tekmo. Biki so po štirih zaporednih porazih vendarle vknjižili zmago in v United Centru premagali vodilno moštvo lige NBA Boston Celtics z izidom 121:107. Dragić se ta večer ni ravno izkazal.

Luka Dončić Dallas Mavericks
Sportal Dončić po drami tragični junak Dallasa, neverjetna trojka Čančarja #video

Vrhunci tekme med Chicago Bulls in Boston Celtics:

Chicago Bulls niso samo dosegli pomembne zmage, ampak so tudi prekinili niz Bostona, ki je pred to tekmo zmagal devetkrat zapored. Chicago ima zdaj na svojem računu sedem zmag in deset porazov ter v vzhodni konferenci zaseda 11. mesto.

Statistika Gorana Dragića je tokrat ostala prazna. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Statistika Gorana Dragića je tokrat ostala prazna. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Goran Dragić s poškodovano ramo

Kljub velikemu uspehu košarkarjev Chicaga pa je čutil grenkobo Goran Dragić. 36-letni Ljubljančan je igral le sedem minut, saj si je po trku s Samom Hauserjem poškodoval levo ramo. V tem času ni dosegel nobene točke. Pravzaprav je v svojo statistiko vpisal eno ukradeno in eno izgubljeno žogo.

Velik delež k zmagi sta prispevala DeMar DeRozan, ki je dosegel 28 točk, in Zach LaVine, ki jih je prispeval 22, medtem ko je Patrick Williams s 17 točkami dosegel največ košev v tej sezoni. Zach LaVine je po tekmi dejal, da je bila ta zmaga zelo pomembna za njih.

"Izgubili smo veliko tekem zapored, oni pa so veliko tekem zapored zmagali. Mislim, da smo zelo dobra ekipa, ampak na trenutke delamo napake in takrat igramo slabo. A igra se lahko hitro spremeni."

Pri Bostonu je bil z 28 točkami najboljši košarkar Jayson Tatum, Jaylen Brown je prispeval 25 točk, Malcolm Brogdon pa se je ustavil pri 23 točkah.

Naslednja tekma Bike čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Milwaukee Bucks.

Košarkarji Milwaukeeja so doma s 119:111 premagali Portland Trail Blazers, kar je bila njihova 12. zmaga na uvodnih 16 tekmah sezone.

Portland je nastopil brez prvega zvezdnika Damiana Lillarda, ki ima poškodovano mečno mišico, tako da so imeli gostitelji še lažje delo, najbolj pa se je izkazal prvi zvezdnik Giannis Antetokounmpo, dvakratni najkoristnejši igralec (MVP) lige.

Antetokounmpo je zbral 37 točk in zadel 16 od 24 metov iz igre, temu pa v 35 minutah dodal sedem skokov in šest podaj.

Prvaki lige NBA Golden State Warriors so v New Orleansu oslabljeni doživeli streznitev, saj so brez Stephena Curryja, Draymonda Greena, Klaya Thompsona in Andrewa Wigginsa izgubili s 83:128.

Prvi strelec Pelikanov je bil Brandon Ingram s 35 točkami, gostitelji pa so uspešno kaznovali kar 27 izgubljenih žog Bojevnikov.

C. J. McCollum je k zmagi dodal 15 točk, Jonas Valančiunas pa deset. V ekipo se je spet vrnil zvezdnik Zion Williamson, ki je manjkal na treh tekmah zaradi poškodbe stopala.

V Clevelandu je Donovan Mitchell dosegel 29 točk, Darius Garland pa 26 in skupaj sta popeljala Konjenike do zmage s 114:102 nad Atlanta Hawks.

Prvi strelec Atlante je bil Trae Young s 25 točkami, vendar je v zadnji četrtini dosegel le štiri.

Cleveland Cavaliers : Atlanta Hawks 114:102
Mitchell 29, 9 asis., Garland 26, 9 asis., Osman 23; Young 25, 10 asis., Griffin 17

Indiana Pacers : Orlando Magic 123:102