Houston Rockets Golden State Warriors končnica NBA Kevin Durant

Sobota, 11. 5. 2019, 5.56

LIGA NBA, KONFERENČNI POLFINALE, 10. MAJ

Oslabljeni prvaki po hudi bitki končali sezono Hardna in druščine

Golden State Warriors Houston Rockets | Košarkarji Golden State Warriors so se uvrstili v konferenčni finale. | Foto Reuters

Košarkarji Golden State Warriors so se uvrstili v konferenčni finale.

Košarkarji Golden State Warriors, ki jim zaradi poškodbe mečne mišice ni pomagal zvezdnik Kevin Durant, so na šesti tekmi konferenčnega polfinala po preobratu v zadnji četrtini v gosteh s 118:113 premagali Houston Rockets in napredovali v konferenčni finale. Godlen State je še četrtič v zadnjih petih sezonah izločil Houston.

Gledalci v Toyota centru v Houstonu so videli precej izenačen obračun, po katerem se je sezona za domačo ekipo končala. Houston z Jamesom Hardnom (35 točk) na čelu je v zadnjo četrtino krenil s sedmimi točkami prednosti, a je ta hitro kopnela.

Potem ko so sredi zadnjega dela gostje povedli z 99:97, prednosti niso več izpustili iz rok. Gostitelji so se nekaj sekund pred koncem približali na tri točke (113:116), a je po osebni napaki Hardna Stephen Curry zadel oba prosta meta in postavil končnih 118:113.

Curryju se je odprlo šele v drugem polčasu

Pri prvakih je bil s 33 točkami najbolj razpoložen prav Curry, a met mu je stekel šele v drugem polčasu, ko je dosegel vseh 33 točk, kar 24 v zadnji četrtini. Sploh prvič v karieri se mu je zgodilo, da je v prvem polčasu ostal brez točke. Klay Thompson je k zmagi dodal 27 točk. Pri poražencih je največ točk, 35, dosegel Harden, Chris Paul pa se je ustavil pri 27 točkah, za dvojni dvojček pa dodal še 11 skokov.

"Vedeli smo, da bo prišel trenutek, priložnost za nas, da ukrademo tekmo. Izkoristili smo jo," je po tekmi dejal Curry.

Denver ali Portland?

Za Houston je sezona končana, prvaki pa v konferenčnem finalu čakajo na zmagovalca para med Portlandom in Denverjem. Serija je izenačena na 3:3 v zmagah, tako da bo odločala sedma nedeljska tekma na terenu Denverja.

Na vzhodu se bosta v finalu pomerila Milwaukee in zmagovalec sedme tekme med Philadelphio in Torontom.

Durant le gledalec

Eden od zvezdnikov Golden Statea Kevin Durant, ki je v povprečju dosegal po 34,2 točke v končnici, je moral peto tekmo dvoboja s Houstonom predčasno končati v tretji četrtini, ko je začutil bolečine v mečni mišici. Iz tabora prvakov so pred petkovo tekmo sporočili, da 30-letni Američan v seriji konferenčnega polfinala ne bo več igral.

Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 3:3

Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.

Sportal Milwaukee prvi polfinalist, prvaki z zaključno žogico, a ostali brez zvezdnika