6. 12. 2020,
20.49

3 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,06

KK Koper Primorska KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija liga ABA

Nedelja, 6. 12. 2020, 20.49

Liga ABA, 9. krog

Novomeščani niso dopustili presenečenja, prvi poraz Crvene zvezde

KK Krka : KK Cedevita Olimpija, superpokal | Košarkarji Krke so upravičili vlogo favoritov in Primorsko premagali s 74:57. | Foto Urban Meglič/Sportida

Košarkarji Krke so upravičili vlogo favoritov in Primorsko premagali s 74:57.

Na zadnji nedeljski tekmi 9. kroga lige ABA so košarkarji Krke s 74:57 ugnali Koper Primorsko, ki ostaja brez zmage. Prvič v sezoni je izgubila Crvena zvezda, premagali so jo člani Budućnosti. Košarkarji Cedevite Olimpije bi morali v soboto gostovati v Zadru, a je bila tekma zaradi okužb v vrstah hrvaške ekipe prestavljena.

Cedevita Olimpija Nanterre
Sportal "Zmaji" brez gostovanja v Zadru
Dan Duščak
Sportal Nadarjeni Slovenec z razlogom zamenjal Real Madrid za Olimpijo

Obračun v dvorani Leona Štuklja v Novem mestu je bil v prvih 25 minutah precej izenačen, Primorci so do rezultata 38:36 držali stik s favoriziranimi gostitelji, ki jim je nato uspel delni izid 11:0 in so ušli na +13. Vodstva niso več izpustili iz rok, gostje so se sicer v zadnji četrtini približali na osem točk (54:46, 59:51), a na koncu izgubili s 74:57.

Največ točk pri zmagovalcih, 15, je vknjižil Roderick Camphor, eno manj je dosegel Rok Stipčević, pri poražencih se je Urban Durnik ustavil pri 19.

Za Krko, ki je zdaj sedma, je to tretja zmaga na deveti tekmi, Primorci še čakajo na prvo.