22.50

4 leta, 1 mesec

Thermometer Blue 0,38

3

KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija KK Koper Primorska košarka liga ABA ABA

Ponedeljek, 2. 3. 2020, 22.50

Liga ABA, 20. krog

Nor met za noro zmago Primorske: Luković s svoje strani zadel ob zvoku sirene #video

3

Cedevita Olimpija Krka | Krka je izgubila proti Partizanu in bo v zadnjih dveh krogih trepetala za obstanek v ligi ABA. | Foto Saša Pahič Szabo/Sportida

Krka je izgubila proti Partizanu in bo v zadnjih dveh krogih trepetala za obstanek v ligi ABA.

V 20. krogu lige ABA je Krka v soboto v Novem mestu visoko izgubila proti Partizanu. Koper Primorska je dan pozneje pred praznimi tribunami po odlični zadnji četrtini in neverjetnem metu Marka Lukovića ob zvoku sirene s svoje sredine igrišča prišla do velike zmage proti Ciboni in ostaja v igri za polfinale. Cedevita Olimpija je bila po prvi četrtini na pragu katastrofe, nato pa našla ritem, vendar prepočasnega za presenečenje proti Crveni zvezdi.

Krka se bori za obstanek v ligi ABA. Neposredno iz lige ne bi smela izpasti, zato pa se mora ogniti predzadnjemu mestu, da ji ne bo treba v kvalifikacije za obstanek, v katerih se bo predzadnja ekipa pomerila z drugo najboljšo v ligi ABA 2. Tokrat je izgubila proti favoriziraniemu Partizanu (61:76). Najboljši posamezniki ob porazu proti Beograjčanom so bili Dalibor Đapa s 16 in Jure Balažič ter Marko Jošilo z 10 točkami.

V boju za obstanek bo, kot kaže v preostalih dveh krogih, ki sledita, še napeto, saj je Zadar doma premagal FMP in se vrnil med žive.

Pomembne zmage v boju za obstanek so se veselili tudi pri Mega Bemaxu, ki je doma v zadnji četrtini preskočil Igokeo. Za srbsko moštvo je Blaž Mesiček prispeval osem točk, Jurij Macura pa dve.

Marko Luković | Foto: ABA liga Foto: ABA liga Neverjeten koš z zvokom sirene za noro zmago Kopra Primorske

Medtem sta Koper Primorska in Cedevita Olimpija v zgornji polovici lestvice in v lovu na polfinalno vstopnico.

Koprčani so se odločili, da preventivno zaradi koronavirusa odigrajo tekmo s Cibono pred praznimi tribunami. Čeprav so bili brez podpore navijačev, so prišli do novega skalpa. Pred vstopom v zadnjo četrtino sicer ni dobro kazalo, saj so zaostajali z 59:69, a nato uprizorili velik preobrat in povsem v zaključku prišli do velike zmage. Pri 76:78 in 2,1 sekunde do konca je bila Primorska še v izgubljenem položaju, nato pa je Marko Luković poskrbel za neverjeten met.

Za met se je odločil s svoje strani in to ne s sredine, temveč s svoje trojke. In žoga je na veliko veselje našla pot skozi obroč za noro zmago Koprčanov, ki tako ostajajo v igri za polfinale regionalenga tekmovanja. Pri Zagrebčanih je Matic Rebec dosegel 16 točk, pri zmagovalcih ja bill s 17 točkami najbolj razpoložen reprezentančni center Žiga Dimec.

Olimpija je gostovala v Beogradu pri Crveni zvezdi. Ko je po prvi četrtini kazal semafor 28:11 za domače, se je obetala prava katastrofa, vendar so se Ljubljančani zbudili, a to ni bilo dovolj za kaj drugega kot poraz s 15 točkami razlike (73:88). Trn v peti jim je bil z 18 točkami nekdanji košarkar Kopra Primorske Marko Jagodić Kuridža. Ravno toliko jih je pri Olimpiji dosegel Mikael Hopkins. Kljub porazu tudi Cedevita Olimpija ostaja v igri za polfinale, zato bo v zadnjih dveh krogih še zanimivo.

Fotogalerija s tekme Crvena zvezda : Cedevita Olimpija, foto: Nebojša Paraušić/Sportida: