21.12

Partizan Krka liga ABA

Sobota, 24. 10. 2015, 21.12

Krkaši prehiteli sireno in se odlepili z dna lestvice

Košarkarji Krke so v 7. krogu lige Aba premagali Partizan s 70:69 (20:18, 34:43, 56:54).

Po dveh zaporednih porazih v ligi Aba in ne prav vedremu vzdušju v klubu je za Krko zmaga proti Partizanu sredi Beograda, začinjena s trojko iz sredine igrišča za slavje s 70:69, pravi obliž na rane in odlična popotnica v pokal Fiba, ki se začenja prihodnji teden.

Krka je imela tokrat dva junaka. Prvi je brez dvoma Mirko Mulalić (19 točk), ki je s trojko z desetih metrov dobesedno v zadnji sekundi tekme poskrbel za zmago, drugi pa prvi strelec tekme Jure Lalić (indeks 25), ki je dosegel 21 točk, od tega 13 v drugem polčasu, in ki je večino drugega dela držal Novomeščane v igri za preobrat.

S tretjo zmago se je Krka odlepila iz spodnjega dela razpredelnice, v naslednjem krogu bo gostila MZT Skopje, pred tem pa jo čaka še uvod v pokal Fiba proti portugalskemu Portu. V skupini sta še nemški Frankfurt in nizozemski Leiden.

Krka se je nekajkrat vrnila v igro za presenečenje; v uvodu po zaostanku 2:11, nato v tretji četrtini, potem ko je Partizan prišel do 13 točk prednosti (41:28), ter na koncu, ko so imeli gostitelji naskok 63:60.

Le točko manj prednosti so imeli Beograjčani tudi tri sekunde pred koncem, ko je Aleksandar Cvetković zadel drugi prosti met. Žogo je sprejel Mirko Mulalić, jo popeljal čez sredino igrišča, nato pa v teku sprožil proti obroču. Zadela je cilj, gledalci v Pionirju so obnemeli, Novomeščani pa so se zasluženo prešerno veselili. Mulalić je ob tem trojke metal 6:7.