8.54

EuroBasket finale Francija Litva Španija Tony Parker

Nedelja, 22. 9. 2013, 8.54

Francozi v Sloveniji prvič na evropskem prestolu, Dragić med najboljšimi

Na 38. EuroBasketu, ki ga je gostila Slovenija, je Francija po zmagi nad Litvo (80:66) osvojila prvi naslov evropskega prvaka. Španiji je pripadlo tretje mesto. Goran Dragić v najboljši peterki.

Francija je prvič v zgodovini postala evropska prvakinja. To ji je uspelo po zmagi nad Litvo, s čimer so na prestolu nasledili Španijo. Finale je bil odločen praktično že po prvem polčasu, ko si je ekipa pod vodstvom najkoristnejšega košarkarja turnirja Tonyja Parkerja zagotovila prednost in jo zadržala.

Španija je osvojila tretje mesto in tako ni ubranila evropskega naslova z zadnjih dveh prvenstev na Poljskem in v Litvi. Hrvati so bili blizu medalje, ki so jo nazadnje osvojili leta 1995, vendar Španija je bila na tekmi za tretje mesto premočna. Na ta način je Španija osvojila že sedmo medaljo na zadnjih osmih prvenstvih.