Šiško ostal brez vozovnice za Beograd, znan še zadnji polfinalist

1

Žan Mark Šiško, Bayern München | Žan Mark Šiško je dosegel osem točk. | Foto Guliverimage

Žan Mark Šiško je dosegel osem točk.

Po madridskem Realu in istanbulskem Anadolu Efesu si je tretjo vozovnico za zaključni turnir v košarkarski evroligi med 19. in 21. majem v Beogradu zagotovila še Barcelona, ki je na odločilni peti tekmi premagala Bayern iz Münchna z 81:72 in v zmagah slavila s 3:2. V sredo pa se je kot zadnji na zaključni turnir prebil še Olympiacos, ki je na odločilni peti tekmi pred domačimi gledalci s 94:88 izločil Monaco.

Slovenski košarkar Žan Mark Šiško v dresu nemške ekipe je na peti tekmi v katalonski prestolnici v 19:42 minute dosegel osem točk, dva skoka ter po eno podajo in ukradeno žogo. Pri katalonski zasedbi je bil najbolj učinkovit Nicolas Laprovittola s 26, pri bavarski pa Othello Hunter z 18 točkami.

Madridski Real je v četrtfinalu izločil Maccabi iz Tel Aviva v zmagah s 3:0, Anadolu Efes pa Armani Milano v zmagah s 3:1.

Evroliga, četrtfinale, peti tekmi:

Torek, 3. maj:
Barcelona : Bayern München 81:72  /3:2/
(Žan Mark Šiško 8 točk, 2 skoka, ena podaja in ukradena žoga v 19:42 minute za Bayern)

Sreda, 4. maj:
Olympiacos : Monaco 94:88  /3:2/
Mckissic 18, Walkup 17; James 24, Outtara 15

Anadolu Efes Istanbul in Real Madrid sta se že uvrstila na zaključni turnir četverice