Petek, 18. 11. 2022, 22.38

EVROLIGA, 8. KROG

Fenerbahče razbil Panathinaikos, vse boljši Partizan

1

Fenerbahče Melih Mahmutoglu | Melih Mahmutoglu je dal za sedmo zmaga Fernbahčeja devet točk. Štirje njegovi soigralci so bili dvomestni. | Foto Guliver Image

Pred nekaj leti bi bil dvoboj Fenerbahče - Panathinaikos dvoboj za vrh evrolige, to sezono je to dvoboj prvega in zadnjega. Turki so v osmem krogu slavili s kar 107:77. Zanje je to sedma zmaga, za Grke pa že šesti poraz.

Mike Tobey  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Mike Tobey Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Za uvod v osmi krog košarkarske evrolige je prvak Anadolu Efes v četrtek na domačih tleh s 96:86 premagal Barcelono z Mikom Tobeyjem, ki se tokrat ni uspel vpisati med strelce. Na klopi Crvene zvezda je proti Asvelu z zmago debitiral Duško Ivanović. Bayern, za katerega zaradi osebnih razlogov spet ni zaigral Žan Mark Šiško je izgubil proti Olympiacosu, Valencia Klemna Prepeliča pa je doživela poraz proti Virtusu v Bologni. Slovenski reprezentant je dal v 18 minutah na parketu sedem točk.

Partizan je na zadnji tekmi osmega kroga s 96:88 premagal Maccabi in tako prišel do četrte zmage. Po slabšem začetku sezone se zdaj dviga po lestvici navzgor. Gregor Glas ponovno ni dobil niti minute. S po 21 točkami sta bila najboljša strelca beograjske ekipe Zach Leday in Dante Exum.