Sreda, 15. 3. 2023, 21.32

EUROCUP, 16. KROG

Nov poraz Cedevite Olimpije

1

Ratiopharm Ulm : Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija je na gostovanju pri Ulmu izgubila s 85:97. | Foto Ratiopharm Ulm

Cedevita Olimpija je na gostovanju pri Ulmu izgubila s 85:97.

Košarkarji Cedevite Olimpijo, ki je v torek uradno končala sodelovanje s trenerjem Jurico Golemcem, so v 16. krogu EuroCupa gostovali pri Ratiopharmu iz Ulma in izgubili s 85:97.

Liga ABA: Cedevita Olimpija - Igokea Jurica Golemac
Sportal Golemac ni več trener Cedevite Olimpije

ratiopharm Ulm : Cedevita Olimpija 97:85 (30:26, 53:41, 72:61)

Dvorana Ratiopharm, sodniki: Saulius (Litva), Perez (Španija), Silva (Portugalska).
ratiopharm Ulm: Dos Santos 12 (5:5), Paul 6 (1:2), Nunez 6 (4:4), Klepeisz 10 (3:3), Hawley 10, Jallow 5 (3:5), Žugić 21 (8:8), Caboclo 26 (5:5), Dorn 1 (1:2).
Cedevita Olimpija: Rebec 8 (1:2), Ferrell 18 (2:2), Radović 4, Mulalić 3 (1:1), Adams 9 (3:3), Matković 6 (2:3), Omić 13 (5:7), Dragić 24 (5:6).
Prosti meti: ratiopharm Ulm 30:34, Cedevita Olimpija 19:24.
Met za tri točke: ratiopharm Ulm 11:30 (Žugić 3, Caboclo 3, Hawley 2, Dos Santos, Paul, Klepeisz), Cedevita Olimpija 10:28 (Dragić 5, Ferrell 4, Rebec).
Osebne napake: ratiopharm Ulm 22, Cedevita Olimpija 24.
Pet osebnih: Paul (33.).

Za Ljubljančane, ki jih je po slovesu od Jurice Golemca vodil dozdajšnji pomočnik Miro Alilović, je to trinajsti poraz v evropskem pokalu. Kot zadnjeuvrščeni v skupini A dva kroga pred koncem nimajo več možnosti za uvrstitev v nadaljnje tekmovanje.

Cedevita Olimpija bo naslednji teden gostovala v Brescii, tekmovanje v evropskem pokalu pa bo končala 28. marca doma proti francoski ekipi Bourg en Bresse.

Slovenski prvaki so proti Ulmu v prvem delu v začetku decembra prikazali najboljšo predstavo v evropskem pokalu v tej sezoni in zmagali s 30 točkami razlike, danes, ko so nastopili brez kapetana Eda Murića (bolečine v hrbtu) in Amarja Alibegovića (poškodbe palca desne noge), pa niso imeli pravih možnosti za uspeh.

Zoran Dragić je bil s 24 točkami najbolj razpoložen strelec Ljubljančanov. | Foto: Ratiopharm Ulm Zoran Dragić je bil s 24 točkami najbolj razpoložen strelec Ljubljančanov. Foto: Ratiopharm Ulm

Gostitelji so se v drugi četrtini prebili do dvomestne prednosti (43:28), ki so jo brez večjih težav zadržali do konca. Cedevita Olimpija se je v 26. minuti približala na le koš zaostanka (57:55), a pred zadnjo četrtino so imeli Nemci spet občutno prednost (72:61).

Večino dela v napadu je opravila trojica Zoran Dragić, Yogi Ferrell in Alen Omić. Dragić je v prvi četrtini dosegel 14 točk, na koncu 24 (trojke 5:8), Ferrell je zbral 18 točk (trojke 4:9), a je imel zgolj eno asistenco in pet izgubljenih žog, Omić pa je imel najvišji statistični indeks (22) za 13 točk in 6 skokov.

Kot morebitno zamenjavo za Golemca se sicer vse glasneje omenja Dejana Radonjića, ki je pred kratkim zapustil vrste Panathinaikosa pred tem pa je vodil tudi Crveno zvezdo in Bayern.