Thermometer Blue 0

Luka Dončić Luka Dončić Jaka Blažič Zoran Dragić Aleksej Nikolić Real Madrid

Sreda, 13. 1. 2016, 16.45

Dragić slavil za 31 točk, Blažič po podaljšku strl veliko Barcelono

Košarkarji ruskega Himkija, za katerega igra tudi Zoran Dragić, so v petem krogu drugega dela evrolige visoko premagali Žalgiris. Jaka Blažič je s Kutxo slavil pri Barceloni.

Zoran Dragić je po dobri predstavi v ruskem prvenstvu in visoki zmagi s Himkijem gostil Žalgiris in prišel še do četrte zmage. Slovenski reprezentant je pri visoki zmagi s 111:80 dosegel 11 točk, Jaka Blažič pa je tretjo zmago po podaljšku ulovil v španskem derbiju z Barcelono. Blažič je igral dobrih 18 minut in dosegel 10 točk.

Že v četrtek je Aleksej Nikolić z nemškim prvakom Brose Baskets visoko izgubil proti moskovskemu CSKA-ju. Nikolić je igral nekaj več kot osem minut, enkrat poskusil z metom za tri točke, a zgrešil.

V skupini F so v Madridu v ponovitvi lanskega finala evrolige med Realom Luke Dončića in grškim Olympiacosom brez večjih težav slavili Španci in Grkom prizadejali tretji zaporedni poraz. Luka Dončić je igral le 24 sekund in ohranil svojo statistiko nedotaknjeno.