30. 4. 2019,
20.44

4 leta, 12 mesecev

Thermometer Blue 0,13

Zlatorog laško Šenčur Gorenjska gradbena družba Helios Suns Rogaška Hopsi Polzela Petrol Olimpija KK Krka Novo mesto Sixt Primorska Liga Nova KBM

Torek, 30. 4. 2019, 20.44

DRŽAVNO PRVENSTVO, ČETRTFINALE, PRVE TEKME

Primorci zanesljivo, Domžalčani presenetljivo, Olimpija in Krka stežka do prednosti

Sixt Primorska Petrol Olimpija pokal Spar | Sixt Primorska nadaljuje niz neporaženosti. | Foto Vid Ponikvar

Sixt Primorska nadaljuje niz neporaženosti.

Košarkarji Sixt Primorske so četrtfinalno serijo državnega prvenstva, v kateri igrajo na dve zmagi, začeli s prepričljivo zmago z 98:74 nad Laščani. Domžalčani so presenetljivo s 95:82 premagali Polzelo. Precej težje so do četrtfinalne prednosti prišli člani Petrola Olimpije, ki so Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo strli z 79:77. Tesno je bilo tudi v Novem mestu, kjer so Dolenjci Rogaško premagali s 77:73.  Druge tekme bodo 3. in 4. maja, morebitne tretje pa 7. maja.

Primorci so vodili skoraj vso tekmo in prednost višali iz četrtine v četrtino. Štirje košarkarji so dosegli dvomestno število točko, Marijan Čakarun (16), Žan Mark Šiško in Marko Jagodić Kuridža po 14, Lance Harris pa 13 točk, pri gostih pa je Cleveland Thomas dosegel 15 točk, Michael Gant pa 13 in devet skokov.

Ljubljančani so si zmago zagotovili šele v zaključku obračuna, ko so skoraj zapravili 13 točk prednosti (74:61), a po seriji prostih metov le slavili za dve točki. Najboljši strelec Olimpije je bil z 18 točkami Jan Špan, Luka Šamanić jih je dodal 17, ob tem pa še 11 skokov, Domen Lorebek 15, pri Šenčurju je Marko Popadić dosegel 14 točk.

Domžalčani so priredili edini "break", v gosteh so tretjo ekipo rednega dela Polzelo ugnali s 95:82, Miroslav Pašajlić je k zmagi prispeval 26 točk, Milojko Vasilić pa jih je ob porazu dosegel 19.

Odločilno vlogo pri zmagi Krke je odigral Marko Jošilo, ki je končal pri 13 točkah,dve več je dosegel Jure Balažič, pri Rogaški je Rashun Davis zbral 23 točk, Mirza Sarajlija pa 16.