Tour de France Femmes Dirka po Franciji za ženske Demi Vollering

ŽENSKA DIRKA PO FRANCIJI, 7. ETAPA

Demi Vollering dobila kraljevsko etapo in oblekla rumeno majico

Demi Vollering | Nizozemka Demi Vollering se je izkazala na predzadnji etapi francoske pentlje. | Foto Guliverimage

Nizozemka Demi Vollering se je izkazala na predzadnji etapi francoske pentlje.

Nizozemka Demi Vollering (SD Worx) je zmagovalka sedme etape kolesarske dirke po Franciji. V kraljevski predzadnji etapi od Lannemezana do vrha prelaza Tourmalet (89,8 km) je ugnala Poljakinjo Kasio Niewiadoma in pred začetkom prvo favoritinjo za skupno slavje, rojakinjo Annemiek van Vleuten. Vollering je obenem oblekla rumeno majico vodilne.

Lotte Kopecky
Sportal Nova zmaga ubežnice, Kopecky ostaja v rumen

Zahtevno etapo z dvema visokima prelazoma Aspin in Tourmalet je odločil napad Demi Vollering 5,6 km pred vrhom zaključnega vzpona (17,1 km/7,5 %). Hitro se je otresla svoje glavne tekmice Annemiek van Vleuten (Movistar) in nato dohitela Poljakinjo (Canyon/SRAM) na čelu dirke.

S sijajno predstavo je ciljno črto za 26. zmago v karieri prečkala 1:58 minute pred Kasio Niewiadomo, van Vleuten, sicer zmagovalka tako letošnje dirke po Italiji kot Španiji, pa je zaostala 2:34 minute.

V skupnem seštevku je 26-letna Vollering s sedmega mesta napredovala na čelo, pred po novem drugouvrščeno Poljakinjo pa ima 1:50 minute naskoka. Van Vleuten na tretjem mestu zaostaja 2:28 minute.

Do danes vodilna Belgijka Lotte Kopecky (SD Worx) je po šestem mestu v današnji etapi (+3:32) v skupnem seštevku padla na četrto in zaostaja 2:35 minute.

Edina Slovenka, ki je začela letošnji Tour, Špela Kern (Cofidis) je pred tretjo etapo odstopila zaradi poškodbe zapestja po padcu v drugi.

Za konec drugega ženskega Toura sledi le še nedeljska vožnja na čas v Pauju (22,6 km).