Joao Almeida Bahrain Victorious Matej Mohorič Matej Mohorič Dirka po Poljski

Četrtek, 12. 8. 2021, 19.41

Dirka po Poljski, 4. etapa

Mohorič spet odličen, drugi v etapi in drugi skupno

Matej Mohorič - Dirka po Poljski | Matej Mohorič na Poljskem zaostaja le za Portugalcem Almeido. | Foto Guliverimage

Matej Mohorič na Poljskem zaostaja le za Portugalcem Almeido.

Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je še drugič na letošnji Dirki po Poljski zasedel drugo mesto v etapi in se v skupnem seštevku znova povzpel tik pod vrh. Tako v 159,9-kilometrski četrti etapi kot v skupnem seštevku je pred Gorenjcem le Portugalec Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step).

O zmagovalcu četrte etape, ki je kolesarje vodila od Tarnowa do Bukovine, je odločal ciljni sprint, v katerem je bil Almeida nekoliko močnejši od edinega Slovenca na letošnji poljski pentlji, tretje mesto pa je zasedel Italijan Andrea Vendrame (AG2R Citroen).

Almeida je v skupnem seštevku še nekoliko povečal prednost pred zasledovalci, prvi med temi pa je zdaj spet Mohorič, ki je po zaslugi bonifikacijskih sekund spet prehitel Italijana Diega Ulissija (UAE Emirates). Mohorič za vodilnim Portugalcem zaostaja osem sekund, Ulissi 14.

Do konca dirke so še tri etape, jutri jih čaka peta, 172,8-kilometrska preizkušnja od Chocholowa do Bielske-Biale s tremi klanci prve kategorije.