Joao Almeida Bahrain Victorious Matej Mohorič Matej Mohorič Dirka po Poljski

Torek, 10. 8. 2021, 19.09

Dirka po Poljki, 2. etapa

Bojeviti Mohorič tretji v etapi in zdaj drugi v skupnem seštevku

2

Matej Mohorič | Matej Mohorič je zasedel tretje mesto v drugi etapi Dirke po Poljski, v skupnem seštevku je skočil na drugo mesto. | Foto Guliverimage

Portugalec Joao Almeida (Deceuninck QuickStep) je zmagovalec druge etape letošnje Dirke po Poljski, spet pa se je izkazal tudi bojeviti Slovenec Matej Mohorič (Bahrain Victorious), ki je s tretjim mestom v etapi skočil na drugo v skupnem seštevku.

200,8-kilometrsko drugo etapo poljske pentlje, ki se je začela v Zamoscu in končala v klanec v Przemyslu, je dobil Alemida, ki je v zadnjem kilometru skočil iz glavnine, sledil pa mu je najprej lahko le Italijan Diego Ulissi (UAE Emirates), nato pa se je dvojici priključil še Mohorič. Almeida je ciljno črto prečkal prvi in prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku, medtem ko je bil Ulissi le malce hitrejši od slovenskega asa iz Podblice.

Mohorič je sicer ob koncu dirke tudi močno vlekel na čelu glavnine in bil eden od najbolj aktivnih kolesarjev v karavani. Z Ulissijem sta ciljno črto prečkala v času zmagovalca Almeide, četrto mesto pa je zasedel domačin Michal Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

Almeida ima zdaj v skupnem seštevku štiri sekunde prednosti pred Mohoričem in Ulissijem, 11 pred Kwiatkowskim.

V sredo bo na sporedu tretja od sedmih etap od Sanoka Do Rzeszowa, ki bo dolga 226,4 km. Prvih 170 km je zelo razgibanih, vseeno pa je mogoče pričakovati sprinterski zaključek vsaj večje skupine najboljših. Dirka po Poljski, ki spada v svetovno serijo, se bo končala v nedeljo.