Jan Tratnik

Nedelja, 26. 2. 2017, 17.55

Jan Tratnik na Portugalskem do skupnega osmega mesta

Jan Tratnik | Foto Sportida

Slovenski kolesar Jan Tratnik je petdnevno dirko Alentejo na Portugalskem končal z osmim mestom v zadnji etapi in osmim mestom v skupnem seštevku. Član poljske ekipe CCC Sprandi Polkowice je v petih dneh štirikrat končal v prvi deseterici, najboljši je bil četrti v drugi etapi.

Današnjo 168,9 km dolgo etapo med Ferreira do Alentejo in Evoro je zmagal Kolumbijec Juan Sebastian Molano, Tratnik je s tremi sekundami zaostanka osvojil osmo mesto.

Tratnik je dirko po portugalski pokrajini Alentejo začel s petim mestom, nato je bil četrti, pa 27., sedmi in za konec osmi. To mu je prineslo skupno osmo mesto, za zmagovalcem dirke, Špancem Carlosom Barberom, je zaostal 31 sekund.