Mednarodni teden Coppija in Bartalija Ineos Grenadiers Eddie Dunbar UAE Emirates Jan Polanc

Sobota, 26. 3. 2022, 18.17

2 leti

Mednarodni teden Coppija in Bartalija, 5. etapa

Ircu zmaga, Polanc skupno sedmi

Ben Tulett, Eddie Dunbar, Marc Hirschi | Oder za zmagovalce so zasedli (z leve): Ben Tulett, eddie Dunbar in Marc Hirschi. | Foto Guliverimage

Oder za zmagovalce so zasedli (z leve): Ben Tulett, eddie Dunbar in Marc Hirschi.

S peto etapo se je danes končala dirka Mednarodni teden Coppija in Bartalija v Italiji, zaključno, 160-kilometrsko preizkušnjo od Casalguidija do Cantagrilla, je dobil Čeh Josef Černy (QuickStep Alpha Vinyl), skupne zmage pa se je veselil Irec Eddie Dunbar (Ineos Grenadiers). Edini slovenski predstavnik na dirki Jan Polanc (UAE Emiraters) je bil skupno sedmi.

Jan Polanc, ki je na 37. izvedbi Mednarodnega tedna Coppija in Bartalija v prvi vrsti pomagal moštvenima kolegoma Marcu Hirschiju in Diegu Ulissiju, je v zadnji etapi zasedel 21. mesto, ciljno črto je prečkal 4:23 za zmagovalcem, v skupnem seštevku dirke pa je za Dunbarjem zaostal 1:23.

V britanskem moštvu Ineos Grenadiers so imeli največ razlogov za zadovoljstvo, tudi drugo mesto v skupnem seštevku je namreč zasedel njihov kolesar, Britanec Ben Tulett, Švicar Hirschi pa je bil tretji s 24 sekundami zaostanka. UAE Emirates so imeli med deseterico poleg Polanca še Italijana Ulissija na šestem mestu.

Petindvajsetletni irski as Dunbar je prišel do svoje prve profesionalne zmage.

Jan Polanc je bil sedmi v skupnem seštevku. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jan Polanc je bil sedmi v skupnem seštevku. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Polanc bo s Hirschijem in Ulissijem jutri dirkal še na 192-kilometrski enodnevni italijanski dirki GP Industria & Atigianato v Larcianu, od 10. do 17. aprila pa ga čaka Dirka po Turčiji.