Thermometer Blue 0,14

Koronavirus Ale BTC Ljubljana

Petek, 24. 7. 2020, 8.03

Poljakinja s slovenskim potnim listom na prvi pokoronski tekmi do 12. mesta

Tudi v ženskem kolesarstvu se končno nadaljuje sezona, ki jo je močno oklestil novi koronavirus. Tudi na drugi dirki sezone je slavila Nizozemka Annemiek van Vleuten.

Na prvi pokoronski dirki na ženskem kolesarskem koledarju je Eugenia Bujak iz ekipe Alé BTC Ljubljana osvojila 12. mesto, Urša Pintar pa je bila 32.  | Foto: Sportida Na prvi pokoronski dirki na ženskem kolesarskem koledarju je Eugenia Bujak iz ekipe Alé BTC Ljubljana osvojila 12. mesto, Urša Pintar pa je bila 32. Foto: Sportida Na včerajšnji 118,3 kilometra dolgi enodnevni preizkušnji od Pamplone do Lekunberrija v Španiji (Emakumeen Nafarroako Klasikoa) je zmagala svetovna prvakinja, 37-letna Nizozemka Annemiek van Vleuten iz ekipe Mitchelton Scott, izkazali pa sta se tudi obe Slovenki na štartu.

Poljakinja s slovenskim potnim listom Eugenia Bujak je zasedla 12. mesto, Urša Pintar (obe iz ekipe Alé BTC Ljubljana) pa je dirko končala na 32. mestu.

Danes bo na sporedu Clasica Femenina Navarra s šestimi strmimi vzponi, v nedeljo pa bi se španski enodnevni trojček sklenil s preizkušnjo v Durangu.

Ekipa Alé BTC Ljubljana v Španiji nastopa z Marto Bastianelli, Eugenio Bujak, Mavi Garcia, Uršo Pintar, Maaike Boogaard in Anno Trevisi.