Thermometer Blue 0

Fabian Cancellara Primož Roglič Primož Roglič

Petek, 19. 2. 2016, 18.04

Cancellara ugnal Martina, Roglič zdaj šesti

Švicarski kolesarski zvezdnik Fabian Cancellara je dobil tretjo etapo dirke po Algarveju, 18 kilometrov dolgo vožnjo na čas.

Član ekipe Trek Segafredo je za pet sekund ugnal Nemca Tonyja Martina na drugem in za 28 sekund Britanca Gerainta Thomasa na tretjem mestu. Martin je tudi novi vodilni. Španec Luis Leon Sanchez je majico predal zaradi padca.

Sanchez je v četrtkovi etapi oblekel majico vodilnega, ko je za etapno zmago za sekundo premagal Thomasa in za tri Primoža Rogliča. Danes je skupno prvo mesto branil, bil na merjenju časa na 11,3 km še na dobri poti - zaostajal je 22 sekund, kar je bilo dovolj za šesti čas -, a nato padel in odstopil. Na tem merjenju časa je bil sicer najhitrejši Martin, ki je imel osem sekund prednosti pred Cancellaro in Thomasom.

Roglič, kolesar nizozemske ekipe LottoNL-Jumbo, se je dobro boril s sicer ravninsko etapo, na koncu je osvojil 24. mesto, zaostal je eno minuto in 13 sekund. Kristijan Koren iz ameriškega Cannondala je osvojil 60. mesto, njegov zaostanek je znašal eno minuto in 54 sekund.

Skupno ima Martin zdaj tri sekunde prednosti pred Thomasom in 20 pred tretjim Špancem Ionom Izagirrejem. Roglič je izgubil tri mesta in je šesti, za Nemcem zaostaja 52 sekund.

Do konca dirke sta še dve etapi. Sobotna bo v prvih dobrih 60 km kolesarje popeljala na dva vzpona (oba bosta tretje kategorije), nedeljska pa na štiri (prvi in tretji bosta tretje, drugi in četrti pa druge kategorije - zadnji bo tudi ciljni).