3 leta, 8 mesecev

kolesarstvo Damien Howson

Ponedeljek, 23. 9. 2013, 17.08

Avstralec Howson prepričljivo do naslova med mlajšimi člani

S posamičnima kronometroma mladink in mlajših članov se je nadaljevalo 80. svetovno prvenstvo v kolesarstvu. Naslov svetovnega prvaka je osvojil 21 letni Damien Howson. Slovenca slaba!

Na štartni listi mlajših članov je bilo kar 75 kolesarjev, ki so se spopadli s kar 43,5 kilometra dolgo traso. Ta je bila ravna in pisana na kožo močnim kolesarjem. Vlogo favorita je upravičil Damien Howson, ki je drugouvrščenega Francoza Yoanna Paillota premagal za skoraj celo minuto. Na tretje mesto se je uvrstil Danec Lasse Norman Hansen, ki je zaostal minuto in 10 sekund. Howson, ki je od prvega avgusta na preizkušnji v avstralski ekipi Orica-GreenEdge, je tako na najboljši mogoč način končal "šolanje" med mlajšimi člani. Potrjeno je že, da ima z ekipo Orica-GreenEdge večletno pogodbo za prihodnja leta. Smolo je imel Američan Lawson Craddock, ki je padel, a kronometer vseeno končal na 5. mestu. Težave s kolesom je imel tudi Nemec Jasha Sutterlin, ki je zasedel 13. mesto. Oba Slovenca, ki sta nastopila v tej kategoriji, nista imela težav s kolesom, ampak nista zmogla kolesariti hitreje. Ko smo selektorja reprezentance Martina Hvastijo vprašali, ali je imel pred prvim merjenjem vmesnega časa Matej Mohorič okvaro, je odgovoril, da ne, ampak borelijo prejšnji teden. Matej Mohorič in Mark Džamastagič sta kronometer končala na 55. in 57. mestu. Hrvat Bruno Maltar, ki je včeraj nastopil za Adrio Mobil na ekipnem kronometru, je današnji kronometer končal na 35. mestu.