Washington Capitals New York Islanders NHL

Nedelja, 1. 5. 2016, 7.02

Pittsburgh in Tampa izenačila

Tako Tampa kot Pittsburgh sta izenačila v polfinalni seriji Vzhoda lige NHL.

Za Tampo je dva zadetka dosegel Tyler Johnson, uspešna pa sta bila tudi Jonathan Drouin in Victor Hedman; Ben Bishop je zaustavil 19 strelov. Premagal ga je le Nikolaj Kulemin v 16. minuti, ko so imeli gostje igralca več na ledu in znižali na 1:2. Potem so prevladovali domači, ko so končni izid postavili dobri dve minuti pred koncem, ko je prazno mrežo zadel Johnson.

Pittsburgh je slavil v ameriški prestolnici, srečanje pa je proti svojim nekdanjim soigralcem odločil Eric Fehr štiri minute in pol pred koncem, ko je v gol preusmeril podajo Jevgenija Malkina do Bradena Holtbyja. Gostje, pri katerih je 23 obramb zbral Matt Murray, so po zadetku Carla Hagelina dolgo vodili. Z igralcem več na ledu je na začetku tretje tretjine izenačil Marcus Johansson.