1 leto, 6 mesecev

Rok Tičar Žiga Jeglič Marcel Rodman Slovan Bratislava Amur Habarovsk Medveščak Zagreb

Sobota, 1. 11. 2014, 18.50

Tičar podal ob porazu, Rodman po mesecu dni spet zaigral

Slovan iz Bratislave je v petek doma izgubil še drugič v 24 urah, z 1:3 je klonil proti Habarovsku. Vladivostok je Zagrebčanom, igral je tudi Marcel Rodman, preprečil tretjo zaporedno zmago.

Slovaško moštvo je po treh zmagah na gostovanjih pred domačim občinstvom dvakrat klonilo. Po četrtkovem tesnem porazu proti Sibiru so v petek premoč z 1:3 priznali nekdanjemu moštvu Jana Muršaka Amurju iz Habarovska. Kljub strelski premoči (razmerje strelov 35:23 za Slovan) so Slovanovci pot do mreže ruskih nasprotnikov našli le v 59. minuti, ko je za častni zadetek in končni rezultat podal Rok Tičar, plošček pa je v mrežo pospravil Mario Lunter.

Petindvajsetletni Slovenec je igral 15 minut in pol, štirikrat ustrelil in dobil štiri od sedmih sodniških metov. Žiga Jeglič je na ledu preživel 12 minut in 15 sekund in sprožil en strel. Slovan, nova tekma ga čaka v nedeljo proti Vladivostoku, po 22 tekmah drži deveto mesto zahodne konference.

Petek je bil rezultatsko neuspešen tudi za Medveščak, ki je na preizkušnjo pripeljal 25-letnega švedskega čuvaja mreže Marka Owuyo. Zagrebčani so na domačem terenu lovili tretjo zaporedno zmago, a jim je načrte prekrižal Admiral Vladivostok, ki je na polovici tekme vodil že s 4:1, na koncu pa iztržil tesno zmago s 4:3. Po skoraj mesecu dni (pred petkovo tekmo je zadnjič igral prvega oktobra) je za medvede – tudi oni so odigrali dve tekmi v 24 urah – zaigral tudi Marcel Rodman.

Izkušeni napadalec je bil v štirih minutah in 23 sekundah zelo uspešen pri sodniških metih – dobil je štiri od petih. Medveščak, ki zaseda 11. mesto zahoda, bo v nedeljo palice prekrižal z Amurjem.

V nedeljo bo v akciji tudi Muršakov CSKA, ki bo gostil Atlant Mytishi.