Thermometer Blue 0

St. Louis Blues San Jose Sharks NHL

Ponedeljek, 16. 5. 2016, 7.37

St. Louis Blues povedel v finalu zahodne konference

V končnici profesionalnega severnoameriškega hokejskega prvenstva NHL je bila odigrana prva finalna tekma zahodne konference. St. Louis Blues je v svoji dvorani z 2:1 premagal San Jose Sharks in povedel z 1:0 v zmagah.

Hokejisti St. Louisa, ki so v polfinalu zahodne konference v sedmi tekmi premagali Dallas Stars, prav toliko tekem je potreboval San Jose Sharks, ki je bil boljši od Nashville Predators, so povedli v 15. minuti z golom Davida Backesa ob igri z igralcem več, toda le 34 sekund pozneje je Čeh Tomaš Hertl izid izenačil.

Sredi druge tretjine je v polno zadel Finec Jori Lehterä in domačo ekipo še enkrat popeljal do vodstva. Po zaslugi odličnega Briana Elliotta, ki je skupaj ubranil 31 strelov, pa gostje iz San Joseja niso več dosegli gola, tako da se je minimalne zmage veselil St. Louis.

Druga tekma finala zahodne konference bo na sporedu v noči na sredo, spet pa bo domačin St. Louis. V finalu vzhodne konference z 1:0 v zmagah vodi Tampa Bay Lightning, ki je v gosteh s 3:1 v noči na soboto premagala Pittsburgh Penguins.

V veliki finale lige NHL bo napredovalo moštvo s štirimi zmagami.

Liga NHL, 15. maj, konferenčni finale: Zahod:

St. Louis Blues : San Jose Sharks 2:1 /1:0/
Backes (v 15. minuti),  Lehterä (v 30. minuti); Hertl (v 15. minuti)