17.08

Žiga Jeglič Rok Tičar Slovan Bratislava Salavat Julajev Ufa pripravljalna tekma

Petek, 24. 7. 2015, 17.08

Slovan še drugič ugnal Salavat, Jeglič in Tičar sper razpoložena

Potem ko je Slovan v sredo s 3:2 premagal Salavat Julajev Ufa, je vajo v štajerski prestolnici ponovil še v petek. Tudi k tej zmagi je zadetek prispeval Žiga Jeglič, Rok Tičar pa dodal še dve podaji.

V mariborski Ledni dvorani Tabor je bilo pestro tudi danes. Še drugič v nekaj sta se udarila predstavnika Kontinentalne hokejske lige. Salavat Julajev Ufa je z drugo tekmo in drugim porazom končal skoraj tritedenske priprave v Sloveniji, od katere se Slovan Žige Jegliča in Roka Tičarja po nekaj dneh bivanja na Štajerskem poslavlja z dvema zmagama.

Na drugem obračunu KHL-ovcev so slovanovci bolje začeli in po prvi tretjini z zadetkom Andreja Štastnega vodili z 1:0. Tudi po drugi tretjini so držali minimalno vodstvo, ki ga je, podobno kot na prvi tekmi, priigral Žiga Jeglič. Da je tudi druga zmaga pripadla Slovakom, je v zadnjem delu z drugim zadetkom na srečanju poskrbel Štastny. K zmagi Slovana, ki bo novo pripravljalno tekmo odigral v torek, ko bo palice prekrižal s hokejisti še enega tekmeca iz lige KHL Torpedo Nižni Novgorod, je lep delež prispeval tudi Rok Tičar, ki je prispeval dve podaji.