Anže Kopitar Anže Kopitar Minnesota Wild Los Angeles Kings NHL

Sreda, 9. 11. 2022, 7.10

Liga NHL, 8. november

Kralji iz Los Angelesa tudi s pomočjo Kopitarja do zmage #video

Los Angeles Kings NHL | Los Angeles Kings dajejo veliko golov, a jih še več prejemajo. | Foto Reuters

Los Angeles Kings dajejo veliko golov, a jih še več prejemajo.

Anže Kopitar in Los Angeles Kings so v noči na sredo v domači dvorani z 1:0 premagali goste iz Minnesote. Za gostitelje je zadel Gabriel Vilardi, Anže Kopitar pa je pomagal z asistenco. To je osma zmaga za Kralje v tej sezoni, ki so ob tem še šestkrat izgubili po rednem delu tekme in enkrat po podaljšku.

Boston Bruins
Sportal Boston doma nedotakljiv, Ovečkin že pri številki 788 #video

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL tokrat v domači dvorani crypto.com Arena gostili Minnesoto Wild. Tekma je minila brez zadetkov v uvodnih dveh tretjinah, v zadnji pa je gol za zmago po podajah Anžeta Kopitarja in Drewa Doughtyja dosegel Gabriel Vilardi.

Domači vratar Jonathan Quick je za osmo zmago Kraljev v sezoni zbral 21 obramb.

Junak spopada v Los Angelesu je bil 23-letni Kanadčan Vilardi, ki je dosegel svoj drugi zaporedni zmagoviti gol, desetega v sezoni, ko je premagal gostujočega vratarja Marc-Andreja Fleuryja, tako da je plošček poslal v mrežo med vratarjevimi nogami z močnim udarcem 6:03 minute pred koncem.

To je bila precej drugačna tekma kot oktobra, ko so kralji proti Minnesoti zmagali s 7:6.

"Zadnja tekma, ki smo jo igrali proti njim, je bila precej nora. Nekako tako je bilo vsa leta, zato se je pametno boriti za vsak plošček in igrati dobro pred 'Quickiejem'," je dejal branilec Kings Matt Roy.

Zadetek Gabriela Vilardija za zmago Los Angeles Kings z 1:0:

To je bilo vse, kar je Quick potreboval, ko je proti Minnesoti dosegel svoj drugi shutout in 57. v izjemni karieri. Med dejavnimi vratarji je drugi po številu shutoutov. Quick se je s Clintom Benedictom iz Ottawa Senators in Montreal Maroons izenačil na 22. mestu v vratarski kategoriji obramb (shutout).

Quick potrebuje še dve tekmi, na katerih ne bi prejel zadetka, da se bo uvrstil med 20 najboljših vratarjev vseh časov.

"To je težka liga, ko poskušaš premagati res dobre ekipe, zato vemo, da nam slačilnica daje moč, da igramo na tak način," je dejal. "In očitno se vse začne s tem, da ne prejmem zadetka. Moraš braniti takrat, ko te ekipa potrebuje," je še povedal vratar kraljev.

Kopitar in Doughty sta z asistencama pomagala kraljem do tretje zaporedne domače zmage. Kopitar je tretji najučinkovitejši igralec Los Angelesa v tej sezoni z 11 podajami in dvema goloma. Boljši izkupiček pri kraljih imata zgolj Kevin Fiala (11 asistenc, trije zadetki) in Vilardi (10 zadetkov, pet asistenc).

Kralji bodo v petek zjutraj po srednjeevropskem času gostili Chicago Blackhawks.

V Torontu je Reilly Smith zadel dvakrat za zmago po podaljšku s 4:3 proti Toronto Maple Leafs. Smith se je podpisal tudi pod zadetek 23 sekund po koncu rednega dela. Las Vegas je zmagoviti niz podaljšal na osem tekem.

V Tampi na Floridi je bilo možno spremljati pravo dramo. Connor McDavid je dosegel gol in podajo za Edmonton Oilers za zmago s 3:2 proti Tampa Bay Lightning. Leon Draisaitl in Warren Foegele sta prav tako zadela za Oilers, ki so prekinili niz treh porazov. Jack Campbell je zbral 35 obramb.

Napadalec Edmontona Evander Kane je bil hospitaliziran, potem ko je utrpel globoko rano na levem zapestju. Napadalec Tampe Pat Maroon je namreč v drugi tretjini po nesreči podrsal čez njegovo roko.

Kane se je hitro prijel za zapestje in pritisnil nanj. Takoj so ga odpeljali v garderobo, kjer ga je lahko oskrbelo zdravniško osebje.

"Vsi v naši ekipi in znotraj naše organizacije ter večina ljudi v Edmontonu je s svojimi mislimi pri Evanderju Kanu," je dejal trener naftarjev Jay Woodcroft: "Ko se zgodi takšna nesreča na ledu, je to prva misel. Srečni smo, ker se lahko zanesemo na naše odlično medicinsko osebje in ljudi tukaj v areni, ki so se hitro odzvali."

V Newarku je češki vratar Vitek Vaneček zbral 33 obramb za domačo zasedbo New Jersey Devils, ki je z zmago s 3:2 proti Calgary Flames v Prudential Centru obdržala zmagoviti niz ter število zaporednih zmag povišala na sedem.

Hokejisti Los Angeles so s 17 točkami trenutno na petem mestu zahodne konference.

Anže Kopitar
Sportal Kopitarjevi Kralji pred domačimi navijači ukrotili Panterje s Floride #video