Florida Panthers Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar NHL

Nedelja, 6. 11. 2022, 6.22

Liga NHL, 5. november

Kopitarjevi Kralji pred domačimi navijači ukrotili Panterje s Floride #video

Anže Kopitar | Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem v vlogi kapetana se veselijo sedme zmage v sezoni.  | Foto Guliverimage

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so pred domačimi navijači v Staples Centru oz. po novem v Crypto.com Areni s 5:4 premagali Panterje s Floride. Ekipa Anžeta Kopitarja, ta je prispeval pomembni asistenci za delni izid 3:2 in za 5:4 za domače moštvo, je tako prekinila niz dveh zaporednih porazov. V ligi NHL je bilo v noči na nedeljo odigranih kar 13 tekem.

Aleksandar Georgijev, Colorado Avalanche
Sportal Prvaki odpravili najslabšo ekipo lige

Gostje s Floride so bolje začeli. Povedli so v 11. minuti z zadetkom Ryana Lomberga. Drugi zadetek na tekmi je padel šele v 30. minuti, ko je za izenačenje 1:1 zadel Rasmus Kupari. A je zgolj 18 sekund kasneje Carter Verhaeghe dosegel gol za vodstvo gostov 2:1. Kralji so 34 sekund kasneje poskrbeli za novo izenačenje, delni izid 2:2 je postavil Trevor Moore.

Tik pred koncem druge tretjine so Kralji prvič povedli, tudi po Kopitarjevi zaslugi, ki je ob moštveni premoči na ledu podal Viktorju Arvidssonu za 3:2. Pred tem so sodniki razveljavili zadetek gostujočega igralca Matthewa Tkachuka.

Vrhunci obračuna med LA Kings in Florida Panthers (5:4):

Že v drugi minuti zadnje tretjine so izenačili gostje na 3:3, zadel je Eetu Luostarinen. A je 82 sekund kasneje Blake Lizotte poskrbel za novo vodstvo domačih (4:3). Verhaeghe je v 46. minuti dosegel drugi gol za novo izenačenje. Zadišalo je po podaljšku. Preprečil ga je Gabriel Vilardi, ki je tri minute in 18 sekund pred koncem postavil končni izid 5:4, tudi s pomočjo asistence kapetana Kraljev, Kopitarja. To je bil Vilardijev deveti gol v sezoni.

Vratar Jonathan Quick je zaustavil 32 strelov, vratar gostov Sergej Bobrovski pa je zbral 34 obramb na svoji 600. tekmi za Panterje.

Kralji iz Los Angelesa so s 15 točkami (sedem zmag, šest porazov in en poraz v podaljšku) napredovali za eno mesto na lestvici in so zdaj peti v zahodni konferenci.

Nov mejnik Aleksandra Ovečkina

Aleksander Ovečkin je v soboto poskrbel za nov rekord lige NHL po številu golov z eno ekipo. Ruski zvezdnik je dosegel svoj 787. gol za Washington Capitals ob porazu proti Arizoni, ki je slavila s 3:2.

Ovečkin je dosegel mejnik v svoji 1287. tekmi za Prestolnike, ki so ga leta 2004 izbrali kot prvi izbor na naboru lige NHL.