7 let, 12 mesecev

CSKA Moskva Jan Muršak liga KHL Avtomobilist Jekaterinburg

Nedelja, 13. 9. 2015, 19.44

Muršakovi po novi zmagi spet na vrhu

Hokejisti moskovskega velikana so na domačem ledu s 4:1 premagali Avtomobilist Jekaterinburg in se s sedmo zmago sezone spet prebili na prvo mesto zahodne konference.

Ruske prvake je v deseti minuti ob številčni prednosti v vodstvo popeljal Aleksander Radulov, tri minute zatem je francoski napadalec Stephane Da Costa poskrbel, da se je na semaforju izpisalo 2:0, v začetku druge tretjine pa je za še višje vodstvo poskrbel Dmitrij Kugrjšev. Gostje so v 27. minuti znižali zaostanek, a se je na koncu srečanja izkazalo, da je bil zadetek Olega Saprikina le častni zadetek. Zadnji žebelj v krsto Avtomobilista je v 47. minuti ob power-playu zabil Igor Ožiganov.

Moštvo Jana Muršak, ki je tokrat igral 16 minut in pol, dvakrat ustrelil in dobil 12 od 16 sodniških metov, je po domači zmagi spet na vrhu lestvice zahoda. Nov obračun bodo CSKA-jevci odigrali v torek, ko bodo pričakali Jugro.