5 let, 3 mesece

liga KHL CSKA Moskva Avangard Omsk Jan Muršak

Torek, 29. 9. 2015, 10.03

Muršak pomagal pri zmagovitem zadetku (video)

Vodilno moštvo CSKA Moskva je z 2:0 premagalo drugouvrščeni klub vzhodne konference Avangard iz Omska. Pri zmagovitem zadetku je sodeloval Jan Muršak.

Moskovčani so po finskem skalpu, v nedeljo so premagali Jokerit, dobili še eno pomembno srečanje. V ruski prestolnici so navijače razveselili v 30. minuti, ko so imeli igralca več. Sprva so zadetek pripisali slovenskemu napadalcu, na koncu se je pod njega podpisal Geoff Platt, Jan Muršak (video) pa je v statistiko vpisal novo podajo.

Ruski prvaki so vratarja Avangarda Dominika Furcha premagali še v 52. minuti, ko je končni rezultat postavil Ivan Telegin. Še enkrat več se je v vratih CSKA izkazal 20-letni Ilja Sorokin, ki ni imel veliko dela in je ubranil vseh 13 strelov nasprotnikov.

Muršak je igral dobrih 16 minut, enkrat streljal na gol in dobil 11 od 20 sodniških metov. Vodilni CSKA bo novo tekmo odigral v četrtek, ko bo gostil Astano.