Carolina Hurricanes Boston Bruins St. Louis Blues liga NHL

Četrtek, 13. 8. 2020, 6.24

Liga NHL, Konferenčni četrtfinale, 12. avgust

Boston v drugem podaljšku do zmage, prvaki začeli s porazom

Boston Bruins Patrice Bergeron | Patrice Bergeron je v drugem podaljšku Bostonu prinesel vodstvo z 1:0 v zmagah v končnici. | Foto Getty Images

Patrice Bergeron je v drugem podaljšku Bostonu prinesel vodstvo z 1:0 v zmagah v končnici.

Na prvem obračunu konferenčnega četrtfinala, ki je bil zaradi torkovega četrtega najdaljšega dvoboja v zgodovini lige prestavljen na sredo, so hokejisti Boston Bruins v drugem podaljšku (v 82. minuti) z zadetkom Patricea Bergerona s 4:3 premagali Carolina Hurricanes in končnico začeli z zmago. Uvodno tekmo končnice so odigrali tudi branilci naslova iz St. Louisa in izgubili z Vancouver Canucks.

Tampa Bay Lightning Brayden Point
Sportal Nora tekma v Torontu, česa takega nismo videli že 20 let

Prav tako v Torontu so Islanders ugnali Capitals, potem ko so dobili zadnjo tretjino s 3:0. Josh Bailey je dal gol in podajo za zmagovalce, T.J. Oshie pa je obakrat zadel za poražence.

Philadelphia pa je, tudi v Torontu, z 2:1 ugnala Montreal, pri čemer je odločilni gol v 15. minuti druge tretjine dosegel Joel Farabee, in sicer vsega 16 sekund po tem, ko so Kanadčani izenačili.

Colorado je v Edmontonu končnico proti Arizoni začel z zmago s 3:0. Vse tri zadetke so zmagovalci dosegli v zadnji tretjini. Nazem Kadri, J.T. Compher (zadela sta v razmaku desetih sekund) in Mikko Rantanen so bili strelci.

Vancouver je, tudi v Edmontonu, zanesljivo ugnal branilca naslova St. Louis, junak zmage je bil Bo Horvat z dvema goloma. So pa Kanadčani zadnje tri gole dosegli v zadnji tretjini.

V konferenčni polfinale napreduje ekipa, ki prva zmaga štirikrat.