New Jersey Devils liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Nedelja, 1. 3. 2020, 0.52

Liga NHL, 29. februar

Kopitar in Kralji izgnali Hudiče

Anže Kopitar Jonathan Quick | Anže Kopitar je na 65 tekmah sezone NHL zbral 57 točk za 18 golov in 39 podaj. | Foto Reuters

Anže Kopitar je na 65 tekmah sezone NHL zbral 57 točk za 18 golov in 39 podaj.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar se je s svojimi Los Angeles Kings veselil zmage nad New Jersey Devils. Kralji so še vedno zadnji v zahodni konferenci lige NHL, so pa zmagali še drugič zapored in 24. v sezoni. Hudiče so na domačem ledu tokrat premagali z 2:1 v podaljšku, Kopitar je prispeval podajo za izenačujoči gol v drugi tretjini.

V Staples Centru v Los Angelesu se je za Kralje začelo slabo, v osmi minuti tekme je New Jersey v vodstvo popeljal Jasper Bratt, na izenačenje pa so morali domači navijači počakati do 14. minute druge tretjine, ko je po podaji kapetana Anžeta Kopitarja zadel njegov predhodnik s črko C na dresu Dustin Brown.

Kopitar in Brown za izenačenje na 1:1:

Po rednem delu tekme je bilo 1:1, odločal je podaljšek, ki pa ni trajal dolgo, že v drugi minuti dodatnega igralnega časa je namreč zadel Adrian Kempe. Domači so bili agresivnejši, na vrata gostujočega čuvaja mreže Mackenzieja Blackwooda so sprožili 38 strelov, gostje na gol, ki ga je varoval Jonathan Quick, deset manj.