Četrtek, 25. 1. 2018, 7.04

Liga NHL, 24. januar

Kralji po bolečem porazu le zmagali, zasluge ima tudi Kopitar #video

Anže Kopitar NHL | Foto Getty Images

Anže Kopitar in njegovi soigralci iz moštva Los Angeles Kings so le 24 ur po porazu v Vancouvru (6:2) gostovali še v Calgaryju. Po sredinem bolečem porazu so tokrat v podaljšku zmagali. Razpoložen je bil tudi naš Anže Kopitar.

Tekma med Calgary Flames in Los Angeles Kings se je končala z izidom 1:2 v prid Kraljev. V 15. minuti uvodne tretjine so povedli domači hokejisti, ko je v polno zadel Sean Monahan. Druga tretjina se je končala brez zadetkov, na začetku zadnje tretjine je izenačujoči gol dosegel Jake Muzzin. Tukaj je imel prste vmes tudi naš Anže Kopitar, ki je bil podajalec. Hrušičan je tokrat na ledu prebil dobrih 25 minut.

Redni del se je tako končal z izidom 1:1. Odločala je igra v podaljšku. Tam je bil v peti minuti uspešen Tanner Pearson, ki je postavil končni izid 1:2. To je bila za Kralje šele druga zmaga na zadnjih devetih tekmah.

Pred tem so tekmo že odigrali Chicago Blackhawks in Toronto Maple Leafs. Tekmo z izidom 2:3 so po podaljšku dobili hokejisti iz Toronta.