Sreda, 24. 1. 2018, 7.15

Liga NHL, 23. januar

Kraljem ne gre in ne gre, Kopitar pa negativno presenečen in razočaran

Los Angeles Kings | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings našega Anžeta Kopitarja so gostovali pri Vancouvru in visoko izgubili (2:6). Slovenski napadalec je bil po novem porazu, že sedmem na zadnjih osmih tekmah, upravičeno razočaran.

Kralji so na gostovanju pri Vancouvru izgubili z izidom 6:2. Slovenski hokejist Anže Kopitar je bil tokrat zelo razpoložen, potem ko je bil zraven pri obeh golih. Pri prvem je bil podajalec, drugega pa je dosegel sam. Hrušičan je na ledu prebil 18 minut. Precej manj je bil tokrat razpoložen vratar Jonathan Quick, ki je v 25. minuti prejel peti zadetek, tako da je med vratnici stopil Darcy Kuemper in do konca prejel zadetek.

Takšnega začetka si ne želi nihče

Kopitarja je uvod negativno presenetil. | Foto: Getty Images Kopitarja je uvod negativno presenetil. Foto: Getty Images

Vancouver je tekmo odprl z dvema goloma Louija Erikssona in enim Thomasa Vaneka, 3:0 je bilo že po petih minutah in 49 sekundah. Po osmih minutah je na 1:3 znižal Alex Iafallo, med podajalci pa je bil tudi Kopitar. Še pred koncem prve tretjine je četrti gol Vancouvra dosegel Sven Baertschi.

V drugi tretjini je prvi zadel domačin Brock Boeser. Kopitar je hitro za njim znižal, a tudi Boeser ni potreboval dolgo, dobri dve minuti kasneje je zadel še drugič za končnih 6:2.

Je uvod tekme Kopitarja presenetil? "Da. In to v zelo negativnem smislu. To vsekakor ni začetek, ki si ga želiš, ne glede na to, ali si na prvem ali na zadnjem mestu. Takšen začetek je bil za nas veliko razočaranje. Pred dvema dnevoma smo dosegli pomembno zmago (premagali so New York Rangers, op. a.), sem smo prišli ob zavedanju, da potrebujemo dve točki. Vsi vemo, kje smo na lestvici, tako da sem zelo razočaran," je po novem porazu dejal slovenski napadalec. Po znižanju na 1:3 je verjel v preobrat, a so gostitelji hitro zatem izkoristili igralca več in v 11. minuti ušli na 4:1. "Imeli so odličen power-play (tri zadetke so dosegli z igralcem več, op. a.) in to je tudi odločalo," je dejal 30-letnik.

Še bolje, da ni časa za premlevanje

To je bil za Kralje, ki so izgubili branilca Dereka Forbota (poškodba zgornjega dela telesa), še sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah. Črn januar jih je z mest ob vrhu lestvice potisnil na deseto mesto zahoda. Časa za obžalovanje ni, LA Kings bodo na delu že v noči na četrtek, ko jih čaka gostovanje pri Calgaryju.

"Včasih je celo bolje, da nimaš časa za razmišljanje, da hitro sledi druga tekma in da poskušaš iztržiti ugoden rezultat," pred novim kanadskim gostovanjem še pravi Gorenjec, Tyler Toffoli pa dodaja: "Že od začetka moramo biti pripravljeni na igro in se od prve minute držati načrta."
Novincu iz Vegasa gre odlično. | Foto: Reuters Novincu iz Vegasa gre odlično. Foto: Reuters

Vodilna do novih zmag, konec odličnega niza Colorada

Na derbiju večera je vodilna Tampa po podaljšku strla Nashville in mu preprečila šesto zaporedno zmago, odlični novinec iz Vegasa se je z zmago nad Columbusom utrdil na prvem mestu zahoda. Končan je dolg zmagoviti niz Colorada, po desetih zmagah je prišel prvi poraz. Na kolena ga je spravil Montreal.

Najvišjo zmago večera je dosegel zadnji Buffalo, ki je kar s 5:0 odpravil Edmonton, s 6:1 je Dallas nadigral Florido, prvaki iz Pittsburgha pa so ugnali Carolino.

Liga NHL, 23. januar:

Vancouver Canucks : Los Angeles Kings 6:2
Baertschi, Boeser (2), Eriksson (2), Vanek; Iafallo, Kopitar (gol in podaja v 18:16)

Anaheim Ducks : New York Rangers 6:3
Brown, Cogliano, Getzlaf, Henrique, Perry, Rakell; Grabner, Nash (2)

Vegas Golden Knights : Columbus Blue Jackets 6:3