Torek, 23. 1. 2018, 8.07

Liga NHL, 22. januar

Colorado jezdi zmagoviti val, Tampa končno prekinila niz porazov

Colorado Avalanche | Foto Getty Images

Hokejisti ekipe Colorado Avalanche so ponoči vknjižili že svojo deseto zaporedno zmago. V Torontu so s 4:2 premagali ekipo Maple Leafs. Odprlo se je tudi vodilni ekipi lige NHL, Tampa Bay Lightning, ki je po treh porazih znova zmagala. Z 2:0 so ugnali Chicago.

"Vesel sem. Začeli smo dobro, nato smo se znašli v zaostanku. Toronto je postajal nevaren, toda našli smo odgovor. Menim, da smo dokazali, da postajamo zrela ekipa," je po tekmi in deseti zaporedni zmagi povedal trener Colorada Jared Bednar. Colorado je sicer z deseto zmago prišel do drugega najdaljšega zmagovitega niza v zgodovini franšize.

Eden ključnih mož pri Tampi je bil Andrej Vasilevskij, ki je zbral kar 40 obramb. Prvi je zadel Chris Kunitz v drugi tretjini, drugi pa Yanni Gourde ob koncu zadnje tretjine.

New Jersey Devils : Detroit Red Wings 0:3