Liga NHL, 23. februar

Sedmi zaporedni poraz Kopitarjevih Kraljev

Anže Kopitar | Anže Kopitar in soigralci ne najdejo poti iz krize. | Foto Reuters

Anže Kopitar in soigralci ne najdejo poti iz krize.

V hokejski ligi NHL je bil v noči na nedeljo na delu slovenski legionar Anže Kopitar, ki je s svojimi LA Kings gostoval v predmestju Miamija pri moštvu Florida Panthers. Kralji so bili povsem nemočni, izgubili so s kar 1:6, edini zadetek za Los Angeles Kings, ki so bili neuspešni že sedmič zapored, je dosegel Dustin Brown.

Dvakratnim prvakom lige NHL, hokejistom LA-ja, v tej sezoni ne gre nič po načrtih, na Floridi so zabeležili že sedmi zaporedni poraz, sicer pa so z 52 točkami trdno na zadnjem mestu zahodne konference in o nastopu v končnici lahko le sanjajo.

Tudi Floridčanom v boju za "play-off" ne kaže najbolje, po 60 odigranih tekmah zasedajo 12. mesto v vzhodni konferenci, šesto v atlantski diviziji. V petek so proti Carolini končali zmagoviti niz, ki je trajal tri tekme, a so tokrat spet našli zmagovito formo.

Domače je v vodstvo popeljal Vincent Trocheck, a je le dobri dve minuti kasneje izid na 1:1 poravnal Brown. V drugi tretjini so gostitelji zadeli kar trikrat, strelski šov je odprl Jonathan Huberdeau, slabih pet minut kasneje je zadel Aleksander Barkov, še ne minuto kasneje pa je na 4:1 povišal Keith Yandle. Kralji so bili tudi v zadnjem delu tekme povsem nemočni, Panterji so zadeli še dvakrat in postavili končni izid 6:1.

Naslednji dvoboj kalifornijsko zasedbo čaka v torek, ko bodo kralji gostovali pri Tampa Bay Lightning.

St. Louis končal niz zmag Bostona

V zgodnjem, matinejskem terminu je bilo odigranih še šest tekem. Buffalo Sabres so s 5:2 odpravili prvake iz Washingtona, New York Rangers so bili boljši od sosedov iz New Jerseyja, hokejisti St. Louis Blues so po kazenskih strelih ugnali Boston Bruins in prekinili njihov niz sedmih zaporednih zmag. Odločilni kazenski strel je zadel Sammy Blais. Columbus Blue Jackets so s 4:0 ponižali San Jose Sharks, Dallas Stars so morali priznati premoč Carolini Hurricanes.