Četrtek, 21. 2. 2019, 6.22

Liga NHL, 20. februar

Kosmatinci po kazenskih strelih do zmage v Las Vegasu

Boston Bruins | Hokejisti Chicaga so bili pred kratkim pri dnu zahodne konference, zdaj so povsem blizu končnici. | Foto Reuters

V severnoameriški hokejski ligi NHL so bile v noči na četrtek na sporedu štiri tekme, dve od njih pa so epilog dobile šele po koncu rednega dela. Boston je po izvajanju kazenskih strelov slavil v Las Vegasu s 3:2, Chicago pa je po podaljšku zmagal v Denverju s 5:4.

Za kosmatince, ki so trenutno na drugem mestu v vzhodni konferenci, je zmagoviti gol v hokejski loteriji prispeval David Backes. V rednem delu sta za Boston zadela Jake Debrusk in Brad Marchand, za lanske osmoljence finalne tekme v Stanleyjevem pokalu pa Reilly Smith in Nate Schmidt.

V noči na četrtek smo največ golov videli na tekmi med Colorado Avalanche in Winnipeg Jets. V prvi tretjini ni bilo zadetkov, v zadnjih dveh tretjinah pa so goli padali kot po tekočem traku. V drugi tretjini sta za Colorado zadela Carl Soderberg in Mikko Rantanen.

V zadnji tretjini kar šest golov

Veliko bolj pestro je bilo v zadnji tretjini, ko smo lahko videli kar šest golov. Najprej sta v polno zadela Nathan MacKinnon in Matt Calvert. Med njunima goloma je minilo pičlih 11 sekund. Edini zadetek za Winnipeg je dal v drugi minuti zadnje tretjine Kyle Connor. Ta je zmanjšal zaostanek na 1:4. Zatem so gole dosegli še Tyson Jost, Gabriel Landeskog in A.J. Greer. Colorado je trenutno na osmem mestu zahodne konference. Na mestu, ki še vodi v končnico.

"Trenutno smo tam, kjer si želimo biti. Usoda je v naših rokah. Sezona je še dolga in napeto bo vse do konca," je po tekmi dejal Jared Bednar, trener Colorada.

Chicago Blackhawks | Foto: Reuters Foto: Reuters

Chicago Blackhawks tik za Coloradom

Hokejisti Chicago Blackhawks, ki so bili še pred kratkim v družbi Kraljev pri dnu zahodne konference, so dobili pomembno tekmo proti Detroitu in s tem še vedno ostajajo v igri za končnico. Trenutno so na devetem mestu, kjer imajo s tekmo več enako število točko kot Colorado.

Podprvaki iz Vegasa gostijo razpoloženi Boston, ki je na zadnjih šestih tekmah vselej zmagal.

Los Angeles Anžeta Kopitarja, ki je na zadnjem mestu v zahodni konferenci, bo v noči na petek gostoval v Nashvillu.