Liga NHL, 22. februar

Podprvaki klonili doma, Rački pa v Calgaryju

Calgary Flames, Anaheim Ducks | Calgary je ugnal Anaheim. | Foto Reuters

Calgary je ugnal Anaheim.

V ligi NHL so hokejisti moštva Anaheim Ducks, sosedje Anžeta Kopitarja in Kraljev v Los Angelesu, gostovali v Calgaryju pri moštvu Flames, zdaj prvi ekipi Zahoda in drugi ekipi lige. Rački so izgubili z 1:2, za četrto zaporedno zmago Calgaryja je z golom tri minute in pol do konca poskrbel Andrew Mangiapane. Kopitarja in druščino danes čaka pot na Florido, kjer se bodo v soboto zvečer po slovenskem času udarili s Panthersi.

V noči na soboto so bile odigrane še štiri tekme, najslabša ekipa lige, Ottawa Senators, je z 0:3 klonila proti ekipi Columbus Blue Jackets, Winnipeg Jetsi so s 6:3 na gostovanju v Vegasu odpravili aktualne podprvake Golden Knights. Hokejisti Winnipega so prvič zadeli že v prvi minuti igre.

Red Wingsi so v Detroitu gostili Minnesoto Wild in izgubili z 2:3. Odločilen gol je v zadnji tretjini dosegel Anthony Mantha, Devan Dubnyk pa je za zmagovalce zbral kar 26 obramb.

Hokejisti Colorada Avalanche so na gostovanju v Chicagu slavili s 5:3. Na tretji zaporedni zmagi Colorada je Patrick Kane že na 20. zaporedni tekmi dosegel vsaj točko. Skupno je v 20 tekmah zbral 43 točk (17 golov, 26 podaj). Po dva gola pa sta za uspeh gostov prispevala J. T. Compher and Carl Soderberg. Moštvo Colorada je zmagalo na četrti od zadnjih petih tekem, prej so osemkrat zapored izgubili.