Nedelja, 16. 10. 2022, 7.10

Liga NHL, 15. oktober

Padlo je kar 13 golov, Kopitar trikrat podal

2

Anže Kopitar | Anže Kopitar je za zmago LA Kings prispeval tri asistence. | Foto Reuters

Anže Kopitar je za zmago LA Kings prispeval tri asistence.

Anže Kopitar in njegovi Los Angeles Kings so v novo sezono lige NHL vstopili z dvema domačima porazoma. Najprej so s 3:4 izgubili proti Vegas Golden Knights, nato z 1:4 še proti Seattle Kraken. V noči na nedeljo so gostovali pri Minnesota Wild in tesno zmagali s 6:7.

Veliko zaslug za prvo zmago Kraljev ima tudi slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je prispeval tri asistence. Hrušičan je na ledu preživel 21 minut in 13 sekund. Zmagoviti gol v deveti minuti zadnje tretjine je za LA Kings dal Adrian Kempe in poskrbel za prvo zmago v sezoni. Pri odločilnem golu je imel prste vmes tudi Anže Kopitar.

Sicer je za goste Kevin Fiala dosegel gol in dve asistenci. V polno pa so zadeli še Gabriel Vilardi, Drew Doughty, Alex Iafallo in Matt Roy. Vratar Cal Peterson je ubranil 29 strelov na gol. "Nisem imel še takšne tekme v svoji karieri. Upam, da nam nikoli več ne bo treba zmagati na takšen način," je po tekmi povedal Peterson.

Anže Kopitar je bil na zadnji tekmi dobro razpoložen. | Foto: Reuters Anže Kopitar je bil na zadnji tekmi dobro razpoložen. Foto: Reuters

V obrambi kot mladinska ekipa

Mats Zuccarello je za Minnesota Wild dosegel gol in dve asistenci. Uspešni so bili še Kirill Kaprizov, ki je dosegel prvi gol v sezoni, Jake Middleton, Marcus Foligno, Joel Eriksson in Sam Steel. "Včasih igramo obrambo, kot da smo mladinska ekipa. Gre za celo ekipo. Moramo biti bolj ostri," pa je po tekmi povedal Zuccarello.

Že v soboto popoldne po našem času so Florida Panther s 4:3 premagali Buffalo. To je bila za panterje že druga zmaga v novi sezoni, z njo so se dvignili povsem pod vrh na lestvici vzhodne konference.

Buffalo Sabres : Florida Panthers 3:4
Philadelphia Flyers : Vancouver Canucks 3:2
Boston Bruins : Arizona Coyotes 6:3
New Jersey Devils : Detroit Red Wings 2:5
Pittsburgh Penguins : Tampa Bay Lightning 6:2
Toronto Maple Leafs : Ottawa Senators 3:2
Washington Capitals : Montreal Canadiens 3:1
New York Islanders : Anaheim Ducks 7:1