Anže Kuralt Fehervar AV19 HK Olimpija IceHL

Četrtek, 3. 2. 2022, 21.56

Liga IceHL, 45. krog

Madžarska Alba ostaja nerešljiva uganka za Olimpijo

HK SŽ Olimpija - Alba | Olimpija še vedno brez zmage nad madžarsko Albo. | Foto Luka Vovk/Sportida

Olimpija še vedno brez zmage nad madžarsko Albo.

Hokejisti HK SŽ Olimpije so danes v Tivoliju gostili nadvse neugodnega tekmeca, drugouvrščeno Alba, ki je v tej sezoni še niso premagali. Tokrat so Madžari slavili s 4:1, z dvema podajama pa jim je do novih treh točk pomagal slovenski legionar Anže Kuralt. Že v petek se bosta moštvi znova srečali, a takrat na Madžarskem.

HK Olimpija VSV Beljak
Sportal Olimpija naporen teden odprla s porazom in zdrsom na lestvici

Olimpija je po torkovem domačem porazu z Beljakom (2:4) danes gostila madžarskega tekmeca, katerega dres že več let nosi slovenski reprezentančni napadalec Anže Kuralt. Ta je k novi, že tretji zmagi Fehervarja nad Olimpijo v tej sezoni prispeval dve podaji, madžarska ekipa pa je tokrat zmagala s 4:1. Zeleno-beli tabor je Albi poraz priznal že novembra lani doma (1:2) in decembra v gosteh (2:4).

Ljubljanski hokejisti so v zgoščenem februarskem urniku danes gostili stare znance z Madžarske, ki so se po dveh tretjinah sezone znašli tik pod vrhom lestvice. Zeleno-beli so po nihanjih v zadnjem obdobju nekoliko zdrsnili, po zadnjem porazu z Beljakom v torek so padli na šesto mesto, zadnje, ki še neposredno zagotavlja končnico.

Danes so Ljubljančani sicer pokazali borbeno predstavo, bili na trenutke tudi nevarnejši, toda preveč neučinkoviti, da bi lahko proti ekipi, ki ne dovoljuje veliko priložnosti tekmecem, upali na uspeh.

Blizu so bili predvsem v prvi polovici tekme. Gostje so sicer bolje začeli in v tretji minuti prvič premagali Luko Kolina, mladi ljubljanski vratar je danes prvič dobil priložnost za nastop v ligi ICEHL. Nadaljevanje je bilo boljše, sredi prve tretjine pa so domači tudi izenačili, ko je zadel kapetan Žiga Pance.

Fotogalerija s tekme v Hali Tivoli (Luka Vovk/Sportida):

1 / 57

A je bil to nazadnje tudi edini zadetek zeleno-belih na tekmi. V drugi tretjini jih je precej spodrezal hitro prejeti zadetek, ko je bilo že po 40 sekundah 1:2. Toda tesen zaostanek so ohranili tudi še v zadnji tretjini, ko je imel res lepo priložnosti Nik Simšič, a je vratar Fehervarja Rasmus Tiironen odlično posredoval.

Deset minut pred koncem so gostje zadeli še tretjič in jasno je bilo, da imajo domači le še malo upanja za preobrat. Na prejšnji tekmi so sicer dosegli dva gola v 17 sekundah, ko so lovili Beljak, tokrat pa so poskušali še brez vratarja. Toda Madžari so hitro izkoristili prazna vrata in minuto pred koncem dokončno potrdili zmago.

Ekipi se bosta spet srečali že jutri, a takrat na Madžarskem, tako da časa za regeneracijo ne bo. Glavni trener Mitja Šivic je tako med vratnici danes postavil 18-letnega Luko Kolina, ki je v IceHL debitiral z 22 obrambami. Njegova menjava je bil Paavo Hölsä, medtem ko je Žan Us še vedno poškodovan. V nedeljo bo Olimpija gostovala pri še enem nasprotniku z vrha lestvice, Bolzanu.

Val Usnik
Sportal Mladi Slovenec navdušil ob debiju v IceHL, Tičar in Kuralt zadevala

Četrtek, 3. februar
HK SŽ Olimpija : Fehervar AV19 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
0:1 Shaw (Kuralt, 3.), 1:1 Pance (Simšič, 10.), 1:3 Fournier (Kuralt, 21.), 1:3 Terbocs (PP1, Shaw, Jacobs, 51.), 1:4 Erdely (Petan, 60.)