liga EBEL Graz 99ers Ken Ograjenšek Sapa Fehervar Anže Kuralt

Sobota, 16. 3. 2019, 8.13

Liga EBEL, četrtfinale, druge tekme

Celovčani po rekordni tekmi na pol poti, poraza obeh Slovencev

Johannes BISCHOFBERGER | Johannes Bischofberger je v 121. minuti, v četrtem podaljšku, odločil srečanje med Celovcem in Bolzanom v prid Korošcem. | Foto Sportida

Na petkovi drugi četrtfinalni tekmi lige EBEL v Bolzanu so gledalci videli najdaljši obračun v zgodovini tekmovanja. Celovčani so branilce naslova iz Bolzana strli (4:3) šele v 121. minuti tekme oziroma četrtem podaljšku. Korošci v seriji na štiri zmage edini vodijo z 2:0 v zmagah. Gradec Kena Ograjenška je pri Linzu po podaljšku izgubil s 3:4, tako da je serija v zmagah izenačena na 1:1. Ograjenšek je ob porazu sodeloval z dvema podajama za izenačenji na 1:1 in 3:3.

Ken  Graz 99ers
Sportal Ograjenškovi in Kuraltovi končnico začeli z zmagama

Tudi Fehervar drugega slovenskega predstavnika v končnici Anžeta Kuralta, ki po poškodbi po 27. januarju še ni igral, je po uvodni zmagi v petek pri Salzburgu izgubil po podaljšku (2:3), tako da je serija tudi v tem paru izenačena na 1:1.

Dunaj, ki je kot prvi izbral četrtfinalnega nasprotnika, in Znojmo sta po dveh tekmah vsak pri eni zmagi. Čehi so v petek serijo izenačili z zmago s 4:3.