Petek, 9. 12. 2016, 23.06

Liga EBEL, 7. in 9. december

Olimpija namučila drugo ekipo lige, polom Salzburga

Olimpija Linz | Foto Morgan Kristan / Sportida

Hokejisti Olimpije so sev sredo pred domačimi gledalci pomerili s trenutno drugim moštvom Black Wings Linz in mu priznali premoč z 2:4. Avstrijci so zadnji zadetek dosegli v prazno mrežo. Aktualni prvak Salzburg je na gostovanju pri Innsbrucku izgubil s kar 7:0. Zmaji in Dunaj so v petek počivali, preostali pa odigrali tekme 28. kroga.

Četa Bojana Zajc, ki je v preteklih dneh ostala brez dveh tujih branilcev Jonathana Hartyja in Kristapsa Bazevicsa, kaj kmalu pa bi lahko še brez koga, je v prvi tretjini kljub maloštevilnim strelom povedla v 11. minuti, ko je bil natančen kapetan Aleš Mušič.

V nadaljevanju so Avstrijci le našli pot ploščku v Olimpijino mrežo, Philipp Lukas in Brett McLean sta premagala Jeffa Frazeeja in popeljala Linz v vodstvo. Gilbert Gabor je Olimpijo z izenačenjem spet vrnil v igro v 31. minuti, gostje pa so spet povedli v 37. minuti, ko je bil natančen Joel Broda. Gostitelji so ob koncu poskušali izsiliti podaljšek brez vratarja, a jim ni uspelo. Linz je z zadetkom v prazen gol postavil končni rezultat 2:4.

Olimpija bo naslednje štiri tekme odigrala v gosteh, prvo v nedeljo, ko bo gostovala pri Bolzanu.

1 / 21

Sedem zadetkov v mreži Salzburga

Gradec trenerja Iva Jana in napadalca Kena Ograjenška, ki tokrat ni igral, je tesno izgubil s Sapo Fehervar, Celovec Mitje Robarja in Žige Panceta je s 6:3 premagal predzadnji Dornbirn. Najvišji poraz večera je doživel Salzburg vratarja Luke Gračnarja, ki ni branil, pri Innsbrucku je izgubil s kar 7:0. Visoko je izgubil tudi Beljak Jana Urbasa in Mihe Verliča, Bolzano ga je premagal s 4:0.

Legionarji v petek doma

Vsi klubi slovenskih legionarjev so v petek igrali doma. Gradec Kena Ograjenška je izgubil z Znojmom, Salzburg Luke Gračnarja se je po zaušnici Innsbrucka (0:7) pobral in zmagal proti Bolzanu, Celovec Mitje Robarja in Žige Panceta je tesno premagal Innsbruck, Beljak Mihe Verliča in Jana Urbasa pa Dornbirn.

Liga EBEL:

Sreda, 7. december
HDD Olimpija : Black Wings linz 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Mušič 17., Gabor 31.; Lukas 24., McLean 27. (PP1), Broda 37., Oberkofler 60. (EN)

Graz 99ers : Sapa Fehervar 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)
(Kena Ograjenška ni bilo v postavi Gradca.)

Dornbirn : KAC Celovec 3:6 (2:2, 1:3, 0:1)
Schmidt 4., Macierzynski 19., Petrik 28.; Kapsatd 15., Schumnig 15., Bischofberger 31., Hurtubise 36., Koch 37. (podaja Pance), Popovic 45.
(Celovec: Mitja Robar je sprožil tri strele, Žiga Pance enega.)

Innsbruck : Red Bull Salzburg  7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Lammers 13., 52., 54., Smith 27., Clark 29., Stach 29., Lamoureux 55.
(Luka Gračnar je bil drugi vratar Salzburga in ni branil.)

Znojmo : Vienna Capitals 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Bolzano : VSV Beljak 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Frigo 4., Palmieri 16. (PP1), Root 45., Reid 60.
(Beljak: Jan Urbas je odsedel malo kazen in sprožil dva strela, Miha Verlič je streljal enkrat.)

Petek, 9. december:
Graz 99ers ( : Orli Znojmo 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
McLean 41.; Yellow Horn 2., Lattner 29., Seda 59.
(Gradec: Ken Ograjenšek je enkrat streljal na gol.)

KAC Celovec : Innsbruck 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Bischofberger 18., Kapstad 34., Lundmark 49., 52.
(KAC: Mitja Robar je podal pri prvem zadetku, Žiga Pance je dvakrat streljal na gol.)

VSV Beljak : Donrnbrin 6:5 (2:0, 3:2, 1:3)
Labrecque 10., 18., Jan Urbas 27., McGrath 29., Johner 38., Petrik 59.; Achermann 23., D'Alvise 37., Magnan 46., Connelly 48., Siddall 52.
(Beljak: Miha Verlič je dvakrat streljal na gol, Urbas je poleg zadetka vpisal še podajo in štiri strele na gol.)

Red Bull Salzburg : Bolzano 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
(Salzburg: Luka Gračnar je branil celotno tekmo.)

Sapa Fehervar : Black Wings Linz 6:5* (1:3, 2:2, 2:0; 1:0) - v podaljšku